Trnavské rybníky
reklama

Ktoré nápoje sú celosvetovo najviac konzumované?

AKTUALITY - Firmy | 29.11.2023, 08.13, reklamný článok

Podobne, ako majú rôzne národy a kultúry svoje typické jedlá, ktoré si vychutnávajú najčastejšie, môžeme nachádzať odlišnosti aj pri nápojoch. Existujú však nápoje, ktoré sa vo veľkom množstve konzumujú takmer na celom svete. Ktoré sú to?

Ktoré nápoje sú celosvetovo najviac konzumované?

Ilustračné foto: PAPA WOR / Shutterstock.com


Voda, čaj a káva

Ktorý je najviac konzumovaný nápoj na svete? Odpoveď je jednoduchá, voda. Veď bez nej by sme nežili. A aj keď o potrebe pitia dostatočného množstva vody každý deň sa hovorí hlavne počas letných horúčav, dôležité je to počas celého roka.

 

A čo vyrábané nápoje? Prvé miesto (a celkovo druhé za vodou) má čaj. Áno, odveký „súboj“ medzi čajom a kávou o to, ktorý z týchto nápojov je na svete obľúbenejší, vyhráva čaj.

 

Vďaka tomu, že existuje množstvo druhov čaju, si svoj obľúbený nájde takmer každý.

 

Áno, na treťom mieste je už spomenutá káva. Aj tretie miesto však znamená, že kávy sa na svete pije naozaj obrovské množstvo.

 

Pre mnohých ľudí je jednoducho neoddeliteľnou súčasťou dňa bez ohľadu na to, či preferujú zalievanú kávu, espreso z automatického kávovaru alebo na prípravu kávy najradšej využívajú aeropress. Alebo preferujete ešte iný spôsob prípravy kávy?

 

 

Sýtené nealko limonády, pivo a víno

Štvrté sú rôzne sýtené nealkoholické limonády. Aj keď predstavujú lahodné osvieženie, ich priveľká konzumácia je problém kvôli vysokému obsahu cukru. O to viac tak pri týchto limonádach platí, že všetko s mierou.

 

Prvú päťku uzatvára najviac konzumovaný alkoholický nápoj sveta, pivo. Veď kto by si nevychutnal vychladený ležiak so skupinou priateľov? Keďže však ide o alkohol, treba ho konzumovať zodpovedne a v primeranom množstve.

 

Poslednú priečku na našom zozname má ďalší alkoholický nápoj, víno. Vidieť to aj na popularite takzvaných vínnych ciest, ktoré sa pravidelne organizujú zrejme v každej vinárskej oblasti a pre milovníkov vína sa vtedy otvára možnosť nazrieť do viacerých vínnych pivníc plných stojanov na víno (a vín samotných). A samozrejme, neostáva iba pri nazeraní.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama