Trnavské rybníky
reklama

Päť tipov na krásne túry, ktoré môžete absolvovať na Malorke

AKTUALITY - Firmy | 29.11.2023, 12.01, inzercia

Čo si predstavíte, keď sa spomenie Malorka? Nechajte nás hádať: krásne pláže, modré more, prípadne si spomeniete na Palma de Malorka, hlavné mesto ostrova a La Seu, gotickú katedrálu, ktorá tvorí dominantu historickej časti mesta. Vedeli ste však, že na Malorke je aj množstvo krásnych turistických trás? Toto sú niektoré z nich.

Päť tipov na krásne túry, ktoré môžete absolvovať na Malorke

Ilustračné foto: Florian Schuetz / Shutterstock.com


Masanella a Torrente de Pareis

Ak by ste chceli vo svojich pevných AKU topánkach, ktoré používate na turistiku, vyšľapať na Malorke čo najvyššie, vašim cieľom by mala byť Masanella.

 

S nadmorskou výškou 1 364 m ide o druhý najvyšší vrch ostrova. Prečo teda neísť na najvyšší vrch ostrova, Puig Mayor? Naň sa nedostanete, keďže na jeho vrchole je armádny komplex.

 

Aj Masanella sa však pýši nádhernými výhľadmi. Za jasného počasia môžete na každej svetovej strane dovidieť dokonca až na pobrežie.

 

Pre milovníkov tiesňav je tu Torrente de Pareis. Pre mnohých je to najkrajší kaňon na ostrove a veru, ak ho budete chcieť vidieť na vlastné oči, rozhodne pôjde o krásnu túru, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

 

 

Talaia de Son Jaumell, Mirador Josep Sastre a Puig de Maria

V prípade, že by ste chceli počas dovolenky na Mallorce zažiť krásne výhľady, navštívte aj východ ostrova, konkrétne Talaia de Son Jaumell, najvýchodnejšiu vyhliadku na Malorke. Medzi turistami ide o veľmi obľúbené miesto.

 

Malorka je známa aj vysokými útesmi, na ktoré to tiež ťahá všetkých, ktorí obľubujú nezabudnuteľné výhľady. Zaradiť sem môžeme aj Mirador Josep Sastre.

 

Výhľad kolmo dole do hĺbky 430 metrov, či na neobývaný ostrovček Dragonera je skrátka dychberúci.

 

Pre tých, ktorí chcú absolvovať kratšiu túru, je tu výstup na Puig de Maria vo výške 330 m n. m. Podotýkame však, že výstup je síce krátky, ale strmý. Rozhodne však stojí za to, vďaka dokonalému výhľadu na sever ostrova.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama