Trnavské rybníky
reklama

Gašparík pred Ludogorcom: Na Európu sme sa adaptovali, chceme dobrý výsledok

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.11.2023, 14.25, Ján Král

Výsledkový tlak bude na Bulharoch, to chcú Trnavčania využiť.

Gašparík pred Ludogorcom: Na Európu sme sa adaptovali, chceme dobrý výsledok

Michal Gašparík počas piatkového tréningu. Čo pripravil na súpera? Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Zdravotný stav v kádri trnavského Spartaka sa pred zápasom piateho kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy s Ludogorcom Razgrad výrazne zlepšil.

 

Tréner andelov Michal Gašparík bude mať k dispozícii takmer kompletný káder, trénujú už aj viacerí hráči, ktorých trápili dlhodobejšie zdravotné problémy.


"Už dlhšie sa s mužstvom pripravuje Djuričin, tiež sú v tréningovom procese Bernát, Mikovič, Gorosito. Môžeme s ním rátať do zápasu, čo je veľké plus. Chalani sú zdraví, nálada je dobrá, v poslednom období sa nám darí, takže čakáme dobrý zápas," povedal na predzápasovej tlačovej konferencii tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Mimo hry ešte zostávajú nedoliečený stopér Andrej Djurič, ktorý sa pripravuje individuálne. Osobné voľno dostal Milan Ristovski.

 

V základnej zostave by však nemal chýbať Martin Bukata. Trnavský stredopoliar v Bulharsku pre zranenie nehral, andeli prehrali vtedy 0:4, doma však tvorivý futbalista verí v iný zápas, tentoraz s dobrým koncom.


"Trávnik je pripravený fantasticky ako vždy, na to aké je počasie, máme výborné podmienky, ale bude zima. Veríme, že príde veľa ľudí, musíme ich zahriať dobrým výkonom," usmial sa Bukata.


V porovnaní s prvým zápasom bude proti Trnave stáť mužstvo s trochu inou hernou tvárou. Dôvodom je zmena na trénerskom poste v Ludogorci.

 

Po prehre 1:7 s Nordsjaellandom pri mužstvo skončil Ivajlo Petev, družstvo aktuálne vedie kouč Georgi Dermendžiev.


"Preto pri analýze súpera ani nevychádzame zo zápasu, ktorý sme tam odohrali. Rozostavenie nezmenili, stále je také isté, prišiel však skúsený, viac pragmatický tréner. Už na prvý pohľad viacero vecí v mužstve zmenil, aj keď zostava môže byť plus - mínus podobná nášmu prvému meraniu síl. Rozdiel očakávam na dvoch - troch pozíciách. Vidno však rozdiely v ofenzívnej, defenzívnej časti i pri štandardných situáciách," uviedol Gašparík.

 


Pred štvrtkovými zápasmi je situácia v skupine zamotaná. Spartak už síce nemá šancu postúpiť, Ludogorec sa však dotiahol na Nordsjaelland, má šesť bodov, len o jeden menej ako ich dánsky konkurent.

 

Za vodou nie je ani prvé Fenerbahce, ktoré získalo zatiaľ deväť bodov. Bulhari preto potrebujú v Trnave zabrať naplno, čo môže byť voda na mlyn pre Spartak.


"Nemyslím si, že je taký kvalitatívny rozdiel medzi tímami, aby sa prvý zápas skončil 4:0. Pre nás to bol smolný duel, výsledok bol príliš zlý na priebeh zápasu. Doma vieme hrať ofenzívnejšie, kvalitnejšie, viac potrápiť súperov. Rozdiel je tiež v tom, že prvý zápas bol úvodný, už sme sa aj my adaptovali na Európu, vieme sa prispôsobiť silným súperom. Zápas by nám mohol sedieť. Ludogorec je pod výsledkovým tlakom, ak chcú postúpiť, musia vyhrať. My môžeme hrať uvoľnene a kvázi si aj Európu užiť v poslednom domácom rozlúčkovom zápase. Verím, že chalani budú uvoľnení a dokážeme spraviť dobrý výsledok," pokračoval kouč andelov.


Spartak predal na zápas zatiaľ viac ako 11-tisíc vstupeniek. Online sa dajú zakúpiť TU. Očakáva sa opäť veľmi dobrá atmosféra.


"Počas celej skupinovej fázy sú naši fanúšikovia výborní, cítime ich podporu doma aj vonku. Sú veľmi slušní, myslím si, že UEFA nás môže chváliť. Choreá sú v rámci toho, čo je povolené, nie je tam nič, za čo by sme mohli dostať pokutu. Chceme si to užiť dobrým výkonom, atmosférou a nakoniec aj dobrým výsledkom."


Stretnutie Spartak Trnava - Ludogorec Razgrad má výkop vo štvrtok 30. novembra o 21:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama