Trnavské rybníky
reklama

Na juhu Trnavy budujú byty so stropným kúrením, je efektívne i šetrné

AKTUALITY - Trnava | 30.11.2023, 07.00, reklamný článok

Nová technológia prináša viacero výhod a komfortnejšie bývanie.

Na juhu Trnavy budujú byty so stropným kúrením, je efektívne i šetrné

Vizualizácia: púpava development

Práce na projekte Púpavy pri Aleji sa už rozbehli. Na južnom okraji Trnavy vyrastú dva bytové domy v zelenom prostredí, ktoré poskytnú pokojné bývanie v dotyku potrebnej občianskej vybavenosti a dostupnosti nákupnej zóny.

 

Hlavným benefitom však bude komfortné bývanie vybavené modernými technológiami.


Všetkých 78 bytových jednotiek bude vybavených stropným kúrením, ktoré sa v lete zároveň využíva ako stropné chladenie


Moderná technológia, ktorú využívajú mnohé luxusné nehnuteľnosti, má viacero výhod.


Vo všeobecnosti vyžaduje stropné kúrenie minimálnu údržbu. Zdroj tepla je zabudovaný v strope, nie je viditeľný, byt tak pôsobí estetickejšie, keďže v ňom nie sú žiadne radiátory.


Užívateľovi to zároveň dáva väčšiu slobodu pri zostavovaní interiérového dizajnu a rozmiestnení nábytku. Ide o technológiu, ktorá bude čoraz viac využívaná, aj preto byt získava do budúcna na hodnote.


Dôležitou výhodou je tiež čistota vzduchu. Keďže stropné kúrenie nevyužíva konvenčné radiátory alebo podlahové vykurovacie systémy, minimalizuje sa aj cirkulácia prachu a alergénov, čo ocenia ľudia citliví na respiračné ťažkosti a alergici.


Technológia patrí k úsporným z pohľadu energií, čo sa prejaví v konečnom efekte v peňaženke. Zároveň ide tento princíp v súlade s požiadavkami doby na šetrenie zdrojmi.

 

Z dlhodobého vplyvu na životné prostredie prichádza okrem redukcie spotreby aj k obmedzovaniu emisií.


Stropné kúrenie totiž využíva menej energií na dosiahnutie rovnakého efektu vykurovania v porovnaní s niektorými tradičnými systémami. Súvisí to so schopnosťou systému efektívne rozvádzať teplo v miestnosti a minimalizovať straty energie.

 

Neprichádza napr. k blokovaniu vykurovacieho telesa nábytkom, keď sa kúri takpovediac do skríň či pohovky. Vykurovanie je rovnomerne rozmiestnené po celom byte, neprekuruje sa tak jedna z miestností ako sa to stáva pri bežných radiátoroch. Všetko je elektronicky monitorované. 


Byty v projektoch Púpavy pri Aleji budú po architektonickej stránke zariadené do moderného štýlu, predávajú sa v zariadení štandard (cena zahŕňa podlahu, dvere, sanitu, obklad a dlažby).


Aktuálne platí limitovaná ponuka – 0 % úrok na prvé dva roky bývania! Projekt realizuje trnavská spoločnosť púpava development, noví obyvatelia by sa mohli do svojho nového bývania sťahovať do dvoch rokov.


V exteriéri kladú dôraz na zeleň, vytvoria tu aj verejne prístupný parčík s altánkom a detským ihriskom.


K bytom prislúchajú tiež balkóny, prípadne predzáhradky, ktoré zapadajú do konceptu projektu, ktorý sa opiera o komorné bývanie na okraji sídliska Linčianska.


Viac o projekte sa dozviete na www.pupavyprialeji.sk

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama