Trnavské rybníky
reklama

Sneženie? Nie je problém! Trávnik Štadióna Antona Malatinského vyhrievajú

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.11.2023, 17.15, Ján Král

Zápas Spartaka s Ludogorcom ľahké sneženie ohroziť nemôže.

Sneženie? Nie je problém! Trávnik Štadióna Antona Malatinského vyhrievajú

Trávnik na Štadióne Antona Malatinského je napriek ľahkému sneženiu v dobrom stave. Foto: City Arena

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava hrá dnes večer zápas Európskej konferenčnej ligy s Ludogorcom Razgrad. Podvečer v Trnave začalo ľahko snežiť, a keďže teplota je tesne okolo bodu mrazu, drží sa na chodníkoch i trávnikoch.


Konanie samotného zápasu to ale neohrozí, na City Arene - Štadióne Antona Malatinského je totiž spustené temperovanie trávnika.


„Vyhrievanie hracej plochy máme zapnuté už asi týždeň, beží naplno, sneh sa tak po dopadnutí na ihrisko topí. Muselo by napadnúť v krátkom čase viac ako päť centimetrov, aby sme mali problém s roztápaním,“ uviedol športovo-technický riaditeľ City Areny Branislav Kriška.

ŠUPA technika
reklama


Podľa jeho slov zostáva vyhrievanie spustené až do 17. decembra, kedy odohrá Spartak posledný tohtoročný ligový zápas.

 

Následne ho spustia približne v polovici januára, keďže na 27. januára majú andeli naplánovanú domácu generálku na jarnú časť Niké ligy.


Ako Kriška ďalej uviedol, v prípade, že by sa na duel s Ludogorcom držal na ploche snehový poprašok, riešili by po dohode s delegovanými osobami lajnovanie čiar ihriska na červeno.


Podotkol tiež, že protokol UEFA hovorí aj o krízovom scenári, keby napadlo veľké množstvo snehu a nebolo by tak možné odohranie stretnutia v riadne stanovenom čase.

 

Náhradný termín duelu by bol na druhý deň o 11:00, prípadne by sa riešil vzhľadom na podmienky iný termín. To však v Trnave podľa aktuálnej predpovede počasia nehrozí.

 

Vstupenky na zápas s Ludogorcom sú stále v predaji, zakúpiť sa dajú online. Výkop zápasu je o 21:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama