Trnavské rybníky
reklama

Mikovičom zamával Terminátor, Takáčovi bolo do plaču

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.12.2023, 11.58, Ján Král

"Na tejto úrovni spravíte chybu a je z toho gól," komentoval zápas s Ludogorcom spartakovec Erik Daniel.

Mikovičom zamával Terminátor, Takáčovi bolo do plaču

Dominik Takáč vyráža penaltu Verdona. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Mužom zápasu Spartak Trnava – Ludogorec Razgrad bol na domácej strane Dominik Takáč. Brankár červeno-čiernych v stretnutí čaroval, chytil penaltu, hostí privádzal do zúfalstva mnohými výbornými zákrokmi pri ich šanciach, nakoniec však v nadstavenom čase smolne kapituloval, keď mu nepomohla ani obrana. 


Mikovičovi nevyšla prihrávka na Djuričina, následne predviedli Bulhari rýchlu akciu, z ľavej strany takmer z čiary poslal prudkú prihrávku na päťku Vidal, prvé zakončenie Tisseru ešte Takáč zneškodnil, loptu však chcel skrotiť, no neudržal ju a striedajúci futbalista, ktorý prišiel na trávnik len v 88. minúte, ju pohotovo dorazil do siete.


„Posledné dve – tri minúty sa hralo hore-dole, mali sme šance my aj oni. Nakoniec sme inkasovali my. Je mi z toho do plaču,“ povzdychol si brankár Dominik Takáč.

ŠUPA technika
reklama


Na svoj výkon však mohol byť napriek tomu hrdý. „Niečo ma v zápase potriafalo, zima sa mi vypomstila pri poslednej lopte, snažil som sa ju pritiahnuť k sebe, na klzkom teréne sa to ale šmyklo, bol tam ich útočník a skončilo to gólom. Mrzí to o to viac, že išlo o poslednú akciu, vyriešili sme predtým oveľa ťažšie situácie.“


Takáč podržal andelov aj pri penalte, ktorú po ruke Zeljkoviča zahrával Verdon. Trnavský brankár mu smer strely vystihol a vyrazil ju.


„Chystali sme sa s trénerom brankárov Kameschom na súpera, zhodli sme sa, že pri penalte pôjdem do strany, kde aj hráč súpera napokon loptu kopol. Vyšlo to, trafil to zle. Šancu na chytenie penalty mám takto vyššiu. Nič to ale nemení na pozápasovom sklamaní,“ dodal Takáč.


Martin Mikovič prišiel medzi novinárov so smutným výrazom. „Bola to zo začiatku situácie aj moja chyba, pravou nohou som chcel dávať loptu za obranu na Marca Djuričina, ktorý bol v nábehu, ale zle som ju trafil, hneď sa to vrátilo do šestnástky, bol tam center, Taki to ešte chytil ale na dorážku nemal šancu. Dnes nás držal v hre celý zápas, jemu môžeme ďakovať, že sme celý zápas žili.“


Do hry sa vrátil po odmlke zavinenej svalovým zranením. Pred zápasom ho potešili ultras, keď vytiahli choreo s jeho podobizňou v úlohe Terminátora a nápisom v angličtine „My sa vrátime“ odkazujúcim na plány v európskych súťažiach do budúcnosti.


„Mal som informáciu už pred zápasom, čo chystajú, keď som to však videl, zakývalo to mnou. Je to pekné, čo na to povedať? Klobúk dole,“ poďakoval fanúšikom Mikovič.

 

Do úlohy Terminátora dali na choreu ultras Spartaka kapitána Mikoviča. Foto: Juraj Cisár

 


Gól Spartaka zaznamenal Erik Daniel. Tréner Michal Gašparík ho pred zápasom nabádal, aby nemieril svoje strely do šibenice, ale skrátka uložil loptu k žrdi. Podarilo sa, jeho gól patril ku krásnym momentom stretnutia.


„Na tréningu to veľmi neskúšame, ale mám rád takúto obaľovačku,“ usmial sa Daniel. 


„Zápas bol ťažký, na konci smolný. Dostali sme z poslednej akcie gól, mali sme pritom sľubné brejky, keby sme ich dotiahli do gólu, zápas by sa vyvíjal inak. Chceli sme sa rozlúčiť s Európou na domácom ihrisku víťazne. Mrzí nás to. O tom však je futbal, Ludogorec ukázal kvalitu. Na tejto úrovni spravíte chybu a je z toho gól,“ bilancoval stretnutie trnavský krídelník, ktorý začal zápas v obrane.


Už v nedeľu 3. decembra o 15:00 pokračuje súťažný program andelov nikéligovým zápasom, na Štadióne Antona Malatinského privítajú Skalicu.


Na stretnutie majú voľný vstup deti v sprievode žien a organizované skupiny detí. Klub avizoval, že ich príde spolu s darčekmi potešiť aj Mikuláš.


Rozdávať bude sladkosti, futbalové podpiskartičky hráčov a úvodné číslo spartakovského časopisu pre najmenších Mladý andel.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama