Trnavské rybníky
reklama

Papierové more v podaní Jiřího Staněka nájdete v trnavskej Čepan Gallery

AKTUALITY - Trnava | 2.12.2023, 09.15, prispievatelia

Svoje diela tvorí skladaním papiera japonskou technikou origami.

Papierové more v podaní Jiřího Staněka nájdete v trnavskej Čepan Gallery

Momentka z výstavy. Foto: Malý Berlín

reklama

 

V utorok 28. novembra bola v Čepan Gallery v Trnave otvorená vizuálne príťažlivá výstava českého umelca Jiřího Staněka — Blue Brightness.

 

Výstavný priestor bude až do 11. februára ponúkať príležitosť pre spomalenie a ponorenie sa do svojho vnútorného oceánu. 

 

Jiří Staněk je umelec aktuálne žijúci v Brne. Pre priestory nezávislej galérie Čepan Gallery doslova vyskladal site-specific inštaláciu, ktorá sa v preklade volá Modrý jas.

Munipolis
reklama

 

Jiří svoje diela tvorí skladaním papiera japonskou technikou origami. Rovnako vznikla aj výstava v Čepan Gallery, ktorá je Jiřího prvou samostanou na Slovensku.

 

 

Modrý oceán skladaný tri mesiace v Brne

Veľkoformátové origami najprv tri mesiace pred inštaláciou skladal v jeho brnenskom ateliéri presne na rozmer galérie. Následne strávil týždeň inštaláciou priamo v Čepan Gallery. 

 

Výsledkom je pôsobivá inštalácia, ktorá vás celou svojou vizualitou vztiahne — do galérie i do vlastného vnútra.

 

Jiři v spolupráci s trnavskými kurátormi Adriánom Kobetičom a Patrikom Krajčovičom vytvorili univerzálny priestor pre rozjímanie, ktoré má silu vytrhnúť nás z uponáhľaného sveta za dverami galérie.

 

Inštalácia zmenila priestory galérie na hladinu modrého mora spájajúceho sa s modrou oblohou nad ním, na priestor, v ktorom zrak stráca istotu, kde sa jedno končí a druhé sa začína.

 

Príďte sa aj vy nechať pohltiť modrou do Čepan Gallery na Štefánikovej 3. Jej vstup je voľne prístupný z priestorov Nádvoria každý deň od 11.00 — 19.00.

 

Výstavu z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.

 

Mediálnymi partnermi kultúrneho centra Malý Berlín, ktoré galériu prevádzkuje, sú trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama