Trnavské rybníky
reklama

Gazdovský rínek v Hlohovci bude príležitosťou pre lokálnych výrobcov

AKTUALITY - Hlohovec | 2.12.2023, 16.15, prispievatelia

Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci vyhradilo pre príležitostný trh Gazdovský rínek na mestskom trhovisku piatky, je na organizátoroch, ako často sa bude konať.

Gazdovský rínek v Hlohovci bude príležitosťou pre lokálnych výrobcov

Domáca slanina, zelenina alebo vajíčka, presne to na Gazdovský rínek patrí. FOTO:pm

reklama

 

Tradičná zabíjačka otvorila prvý Gazdovský rínek v Hlohovci. Príležitostný trh má umožniť lokálnym chovateľom pestovateľom a výrobcom ponúkať na jednom mieste svoje produkty.

 

Hneď na prvom boli k dispozícii zabíjačkové špeciality, iné mäsové výrobky, med, zelenina, ale už aj dobroty na vianočný stôl.

 

Primátor Ivan Baranovič očakáva, že Gazdovský rínek vráti do Hlohovca kvalitné domáce špeciality.

Munipolis
reklama

 

Príležitostný trh je aktivitou miestnych podnikateľov, mestské zastupiteľstvo ju podporilo prijatím všeobecne záväzného nariadenia, v ktorom vyhradilo piatky v mestskej tržnici na konanie Gazdovského rínku. Podľa Baranoviča je už na jeho organizátoroch, ako často sa bude konať.

 

 

Zabíjačkové špeciality na premiére Gazdovského rínku ponúkali Anetka s Kikou pod dohľadom primátora Ivana Baranoviča. FOTO: pm

 

 

„Budeme pozývať lokálnych a regionálnych výrobcov, pestovateľov, chovateľov, aby sa prišli prezentovať. Naša predstava je taká, aby si človek na Gazdovskom rínku kúpil napríklad chlieb, pečivo, klobásu, mliečne výrobky a ďalší tovar od producentov priamo z Hlohovca a okolia,“ povedal za organizátorov Jozef Kadlečík.

 

Záujem lokálnych výrobcov o účasť na špecializovanom trhu je podľa neho veľký. Limituje ich problém so zamestnancami, ktorí by predávali.

 

Po prvom Gazdovskom rínku bude podľa Kadlečíka nasledovať pauza, ďalšie budú až v jarných mesiacoch. Ako často sa budú trhy konať, bude závisieť od záujmu lokálnych výrobcov, ale aj predajcov.

 

Prvý Gazdovský rínek bol napriek nepriazni počasia festivalom chutí, vôní aj farieb. FOTO:pm

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama