Trnavské rybníky
reklama

V knižnici sa stretnú humoristi, na besedy prídu aj autorky kníh

AKTUALITY - Trnava | 2.12.2023, 11.16, prispievatelia

Na besedy prídu aj Ivana Havranová či Denisa Jaššová.

V knižnici sa stretnú humoristi, na besedy prídu aj autorky kníh

Všetky podujatia sa uskutočnia v záhradnej čitárni knižnice. Foto: KJF

reklama

 

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pripravila bohatý program aj na úvod decembra. V utorok 5. decembra o 16:00 bude v záhradnej čitárni stretnutie s Ivanou Havranovou.

 

Vyštudovaná  žurnalistka pracovala a profesionálne rástla v redakcii Smena a Zornička. Pracovala aj v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých, neskôr si založila vlastné vydavateľstvo a vydávala časopisy Maxi super, mesačník pre deti Mamatatajojo, slovenský Bulvár, Fiškál, Lišiak a Bambuľka.


Je autorkou viac ako 400 televíznych scenárov, množstva poviedok pre deti, rozhovorov, reportáží. Napísala 50 kníh, napr. Vydaté, Zlodejky, Emma, Luteráni, Sama.

Munipolis
reklama

 

Besedy sa zhostí ako moderátorka Alena Beňová, hudobným hosťom bude Lívia Doležalová.

 

 

O zábavu nebude núdza

O deň neskôr dostane v záhradnej čitárni priestor program Fóra humoristov, ktorý bude tento rok naplnený hľadaním jeho hlavného aktéra.

 

Snažiť sa bude Eva Jarábková ako sprievodkyňa programu, a aj Peter Bonzo Radványi, Peter Roháč, Pavol Tomašovič, Janka Blašková, Ružena Šípková a Benjamín Škreko.

 

Hudobne prispejú Peter Bonzo Radványi, Beata Kuracinová a Sebastián Kuracina. Začiatok bude 6. decembra o 17.00.

 

 

Ako mať zdravé dieťa

V piatok 8. decembra o 17:00 pozýva knižnica do rovnakých priestorov na prezentáciu odborno – popularizačnej publikácie Trnavčanky Denisy Jaššovej pod názvom Zdravé dieťa.

 

Autorka je lekárka, ktorá už niekoľko rokov pracuje na detskom a novorodeneckom oddelení v nemocnici v Piešťanoch, a okrem toho v rámci online poradne odpovedá na otázky rodičov ohľadom zdravého vývoja ich detí, pomoci pri chorobách a ťažkostiach.

 

Svoje skúsenosti lekárky si doplnila už aj ako maminka chlapčeka a po osobnej rodičovskej skúsenosti sa rozhodla aj v podobe knihy prispieť k informovaným rozhodnutiam rodičov. 


Vznikol tak rodičovský sprievodca s najnovšími poznatkami o zdraví a vývoji  dieťaťa, v ktorom sa dozviete odpovede na otázky - Ako to prebieha priamo po pôrode? Čo sa deje s novorodeniatkom? Aké vyšetrenia ho čakajú? Ako je to s (ne)dojčením? Ako sa o novorodenca starať, ako ho kúpať, obliekať, kŕmiť, starať sa o pupok, genitálie, oči, uši, nos či kožu? Ako s ním správne manipulovať? Aké sú možnosti na očkovania dieťaťa – povinné, ale aj nepovinné vakcíny? Ako začať prikrmovať v našom regióne? Ako riešiť horúčku dieťaťa v akomkoľvek veku?

 

Ako bonus obsahuje kniha aj Brožúrku pre milujúcu babku a dedka, „aby generačné rozdiely vo výchove nespôsobovali žiadne problémy...“


Podujatie moderuje Tomáš Kramár, hudobným hosťom bude Ľubomír Konečný, ktorý má k zdravotnictvu tiež veľmi blízko. 
 

(red)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama