Trnavské rybníky
reklama

V Trnave ocenili dobrovoľníkov, ktorí dávajú okoliu svoje srdce na dlani

RELAX - Tí sú naši | 3.12.2023, 09.17, Ján Král

Všetci ocenení vykonávajú dobrovoľnícku činnosť v Trnavskom kraji dlhoročne.

V Trnave ocenili dobrovoľníkov, ktorí dávajú okoliu svoje srdce na dlani

Ľudmile Fedorovej (vpravo) ďakuje za dobrovoľnícku činnosť Zuzana Šujanová. Foto (7x): Ján Král

Nový Hlohovec
reklama

 

Keď počas odovzdávania ocenení pre aktívnych dobrovoľníkov s názvom Srdce na dlani pozvali na pódium Ľudmilu Fedorovú, účastníci galavečera v trnavskom Malom Berlíne vstali zo sedadiel a tlieskali postojačky.  


Predsedníčka Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Trstíne sa venuje dobrovoľníckej činnosti už 48 rokov!

 

Ako bývalá zdravotná sestra organizuje nielen darovanie krvi, ale venuje sa aj ďalším zdravotným aktivitám v obci i okolitom regióne.

reklama

 

Najnovšie pomáha so združením Karpatoš s organizovaním odberov kostnej dreni. Charizmatickú ženu ocenili na podujatí v kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc.


„Cítim, že mojou úlohou je pomáhať ľuďom. Mám okolo seba správnych ľudí, ktorí vedia pochopiť, že je to treba, nikto mi nepovie nie,“povedala Ľudmila Fedorová.


„Vediem aj krúžok malých záchranárov, deti sa boli pozrieť na odbery krvi u dospelých, čím budujeme u nich hrdosť na tento počin. Už sa pýtajú, kedy budú môcť ísť aj oni na odber. A o tom to je, budúcnosť si musíme vybudovať,“ podotkla Fedorová.

 

Ocenenie odovzdal Ľudmile Fedorovej Marek Štítny z n.o. Senica 2.0, úspešnej na národnom oceňovaní Srdce na dlani za rok 2021. Vpravo Zuzana Šujanová.

 


Podujatie Srdce na dlani si všíma výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľnícke projekty, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

 

Oceňovanie sa uskutočnilo v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou a pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja. 


Porota vyberala tento rok z 35 nominácií v siedmich kategóriách, ktoré zasielali organizácie, ale aj verejnosť.

 

„Sme hrdí na všetkých nominovaných dobrovoľníkov, teší ma, že ich počet narastá,“ uviedla Veronika Buc, podpredsedníčka Trnavského samosprávneho kraja, ktorá bola tiež členkou poroty.

 

Za Trnavskú arcidiecéznu charitu si prevzala ocenenie Kristína Ryšavá.

 


Zaujímavosťou tohto ročníka Srdca na dlani bol moment prekvapenia, ktorý prispel k ešte väčším emóciám v publiku, a najmä u samotných ocenených.

 

Na podujatie totiž boli pozvaní všetci nominovaní a až priamo tam sa všetci prítomní dozvedeli, kto získal ocenenie. Navyše netradičným spôsobom – formou videovizitky, v ktorej o danom výnimočnom dobrovoľníkovi alebo projekte porozprávali tí, ktorí nomináciu zaslali.


V kategórii Projekt/ dobrovoľnícky program si ocenenie prevzala koordinátorka dobrovoľníckeho programu Dobrá Duša Trnavskej arcidiecéznej charity Kristína Ryšavá. Členovia projektu aktívne navštevujú Zariadenie pre seniorov v Cíferi, kde sa snažia jeho obyvateľom spestriť jeseň života.

 

Metro Klub Hlohovec dostal ocenenie v kategórii dobrovoľnícka skupina. Prevzala ho Zuzana Hanáková (uprostred).

 


V ďalších kategóriách ocenili za dobrovoľnícku činnosť Silviu Krišákovú z Centra voľného času v Senici, skupinu dobrovoľníkov pri Metro Klube Hlohovec, ktorý organizuje Apoštolská cirkev na Slovensku, tiež Andreu Gregušovú z OZ FidliCanti, ktorá pôsobí v oblasti kultúry a zachovávania hudobného a kultúrneho dedičstva v Horných Orešanoch a okolitých obciach.


Mária Geršicová z Denného centra Michala Dočolomanského Nebojsa, Galanta dostala ocenenie ako dobrovoľník pomáhajúci v zahraničí. Ako sama povedala, zásluha patrí všetkým členom združenia, ktorí pomáhajú svojou prácou a vyšívaním produktov pre deti z Kene. 

 

Andrea Gregušová z OZ FidliCanti (uprostred) patrí k aktívnym ženám v oblasti kultúry.

 


V kategórii Podpora dobrovoľníctva získalo ocenenie aj podujatie KIRATON – krajský hackaton, ocenenie si prevzala Lucia Vadovičová z Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry.


Komisia sa tento rok rozhodla udeliť aj mimoriadne ocenenie. Získala ho Natália Vieira z OZ ModroSvet zo Skalice. Ide o Občianske združenie rodičov a priateľov detí s poruchou autistického spektra a inými neurovývojovými poruchami.

 

Natália Vieira získala mimoriadne ocenenie.

 


„Veľmi ma teší, že sme na tomto slávnostnom podujatí mohli prejaviť vďaku všetkým dobrovoľníkom, ktorý robia Trnavský kraj lepším miestom pre život. Naše poďakovanie patrí nielen oceneným, ale i všetkým nominovaným a napokon všetkým, ktorí svoj voľný čas venujú pomoci druhým, a to častokrát na úkor svojho voľného času či vlastnej rodiny. Pretože ako povedal Albert Einstein, hodnota človeka nie je stvorená z toho, čo robí pre seba, ale z toho, čo robí pre iných. Myslím, že viacerí sme sa dnes neubránili slzám dojatia a načerpali mnoho inšpirácie pre naše ďalšie spoločné úsilie,“ zhodnotila podujatie riaditeľka Dobrovoľníckeho centra Trnavského kraja Zuzana Šujanová.


Vybraných šesť laureátov ocenenia Srdce na dlani 2023 v Trnavskom kraji zároveň postupuje na národné oceňovanie, ktoré organizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií pod záštitou splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti.

 

Zľava V. Buc z TTSK a ocenené: K. Ryšavá, M. Geršicová, S. Krišáková, A. Gregušová, Ľ. Fedorová, N. Vieira, Z. Hanáková, L. Vadovičová a za organizátorov Z. Šujanová a V. Maroši.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama