Trnavské rybníky
reklama

Trnavský poslanec Jaroslav Holeček necháva svoje odmeny v rozpočte mesta

AKTUALITY - Trnava | 3.12.2023, 15.48, prispievatelia

Mesto peniaze potrebuje viac, preto som mu ich veľmi rád daroval, povedal poslanec Mestského zastupiteľstva v Trnave Jaroslav Holeček, ktorý sa na začiatku svojho mandátu vzdal poslaneckých odmien.

Trnavský poslanec Jaroslav Holeček necháva svoje odmeny v rozpočte mesta

Poslanec Jaroslav Holeček daroval mestu už niekoľko tisíc eur. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Len jediný poslanec z 31 členného Mestského zastupiteľstva v Trnave nepoberá za svoju poslaneckú prácu žiadnu odmenu.

 

Jaroslav Holeček sa jej dobrovoľne vzdal. Svoj poslanecký mandát považuje za službu mestu, peniaze, na ktoré má nárok, zostávajú v mestskom rozpočte. Poslanci v Trnave dostávajú približne 380 eur mesačne v hrubom.

 

„Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, mesto ich potrebuje viac, preto som mu ich veľmi rád daroval,“ povedal Holeček, ktorý má za sebou úspešnú kariéru v automobilovom priemysle. Poslancom sa stal len pred rokom, vzápätí sa písomne vzdal odmien.

Munipolis
reklama

 

Prvý rok v poslaneckých laviciach sa mu nehodnotí ľahko. Patrí k malej skupine opozičných poslancov, ktorí svojimi hlasmi veľa toho nepresadia. Holečka mrzí, že o jeho dlhoročné skúsenosti ako keby samospráva nemala záujem.

 

Jaroslava Holečka mrzí, že samospráva nemá o jeho skúsenosti dostatočný záujem. FOTO: Ján Král

 

„Keď som kandidoval, mal som skúsenosti z Volkswagenu zo spolupráce s mestami, v ktorých som pôsobil. Napríklad, keď som bol v Portugalsku, mali sme veľmi dobrú spoluprácu s mestom Palmela a spoločne sme riešili množstvo projektov. Predpokladal som, že aj v Trnave bude takýto priestor, ale mesto nemá záujem,“ posťažoval sa Holeček.

 

„Svoje služby som dával aj iným organizáciám, ako je mesto. Tie mali o ne záujem a ocenili ich,“ poznamenal Holeček, ktorý má pocit, že mesto Trnava o ne záujem nemá. Na otázku, ako by hodnotil svoj prvý rok v pozícii poslanca, odpovedal, že psy štekajú a karavána ide ďalej.

 

Jaroslav Holeček počas svojej kariéry pôsobil v rôznych manažérskych pozíciách v rámci koncernu Volkswagen, bol tiež prezidentom Zväzu automobilového priemyslu. Je odborníkom v oblasti riadenia ľudských zdrojov, vzdelávania a priemyselného manažérstva.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama