Spartak zdolal Skalicu, gólový návrat do ligy mal Djuričin

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.12.2023, 16.58, Ján Král

Andeli v zápase zahodili viacero šancí, napokon však napli súperovu sieť dvakrát.

Gól Adriana Zeljkoviča. Foto: trnavskyhlas.sk

Tréner Spartaka Michal Gašparík nechal proti Skalici v porovnaní s pohárovým duelom s Ludogorcom odpočívať viacerých hráčov základnej zostavy. Pre zranenie chýbal Štetina, skalický kouč Majerník nemohol počítať so zranenými Krčíkom a Kousalom, pre problémy s vízami chýba tímu Yao.

Prvú štvrťhodinu sa mužstvá ťažšie rozbiehali, potom predviedli najmä Trnavčania veľmi solídne futbalové predstavenie.

Prvý potlesk divákov patril v zápase Azangovi, ktorý si obhodil na rohu šestnástky Rudzana a vystrelil tesne vedľa bližšej žrdi.

Potom Daniel výborne našiel pred bránkou Ďuriša, ten si ale pridlho preberal loptu a Ranko odvrátil loptu do bezpečia.

Trnavský hrotový útočník neuspel ani po centri Bernáta, tentoraz mieril hlavou nepresne.

Do tretice zakončoval Ďuriš aj v 20. minúte, po centri Šuleka hlavičkoval do miest, kde loptu skrotil brankár Junas.

Skalica prvýkrát vážnejšie pohrozila v 26. minúte. Po rohu Vlaska hlavičkoval Podhorin asi meter od bránky.

Potom stratil loptu na polovici ihriska Koštrna v súboji s Holllým, ktorý posunul Sobczykovi. Útočník Skalice obišiel Zeljkoviča, tvrdo vypálil, Takáč ale bol pozorný. Neskôr ešte po Bernátovom rohu hlavičkoval Ďuriš vedľa.

Ďurišovi nebolo dopriate ani v úvode druhého dejstva, keď po Šulekovom centri zakončoval z prvej, ale Junas stihol loptu na ceste do siete včas zastaviť.

Skalický gólman potom chytil tečovanú strelu Bernáta, jedovku Zeljkoviča aj hlavičku Šuleka zblízka.

Trnavskú smolu v koncovke prelomil v 58. minúte Zeljkovič. Po centri Daniela z pravej strany sa hlavou oprel do lopty a trafil presne do šibenice.

V 67. minúte mal obrovskú šancu Ďuriš, Azango ho ideálne vysunul do šestnástky, Ďuriš prehodil Junas, loptu však zastavilo brvno a po Paurovej dorážke odvrátil vracajúci sa Junas nohou.

Skalica skúsila vyrovnať, dvakrát bol neúspešný Haša, Špehar trafil po rohu hlavou do miest, kde stál Takáč.

Trnava mohla víťazstvo poistiť po Danielovom pase za líniu stopérov, Procházka však v akrobatickej pozícii nedokázal loptu usmerniť na bránku.

V nadstavenom čase pečatil trnavské víťazstvo Djuričin, ktorý zakončil rýchlu akciu Spartaka presnou strelou z vnútra šestnástky na 2:0.

Niké liga – 16. kola:

FC Spartak Trnava – MFK Skalica 2:0 (0:0)
Góly: 58. Zeljkovič, 90+. Djuričin
ŽK: Ďuriš – Vlasko, Hollý, Gaži
Rozhodovali: Ruc – Poláček, Pacák
Diváci: 2602
SPARTAK: Takáč – Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Azango (77. Ofori), Bernát (70. Bukata), Paur (80. Procházka), Daniel – Ďuriš (80. Djuričin). Tréner: Gašparík.
SKALICA: Junas – Matejov, Ranko, Podhorin, Rudzan – Hollý (63. Mášik), Nagy – Morong (80. Špehar), Vlasko (70. Smékal), Gaži (63. Alves) – Sobczyk (70. Haša). Tréner: Majerník.

Pavol Majerník, tréner Skalice: „Budem veľmi stručný, dnes z našej strany nie je čo hodnotiť, podali sme veľmi zlý výkon, Trnava bola vo všetkých herných činnostiach o triedu lepšia a zaslúžene zvíťazila.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „So Skalicou máme vždy ťažké zápasy, sú dobre organizovaní, nedarí sa nám s nimi streliť rýchly gól, ktorý by otvoril hru a to bolo aj dnes, potrebovali sme byť trpezliví. Som spokjný, že chalani aj po štvrtkovom zápase vysoko napádali, boli sme dobre pohybliví a kombinácie vyzerali solídne, len sme to v prvom polčase vo finálnej fáze nevedeli doklepnúť. To sa nám podarilo v druhom polčase. Pomohol nám prvý gól, škoda, že sme nepridali druhý gól skôr, priniesol by ešte väčší pokoj do mužstva. S výsledkom sme spokojní, hru sme mali celý zápas pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali.“