Trnavské rybníky
reklama

Dôležitá výhra volejbalistiek: Zdolali Prešov a udržali si kontakt v tabuľke

ŠPORT - Volejbal | 5.12.2023, 13.42, prispievatelia

Na východniarky už strácajú ženy Trnavy v tabuľke iba bod.

Dôležitá výhra volejbalistiek: Zdolali Prešov a udržali si kontakt v tabuľke

V akcii Tatiana Grófová. Foto: Elena Kotvasová

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavské volejbalistky dokázali v sobotu zdolať na domácej palubovke tabuľkového suseda z Prešova pomerom 3:1 na sety.

 

Do zápasového kolotoča sa vrátila takmer po 14 mesiacoch nahrávačka Tatiana Grófová a hneď ju vyhlásili za najlepšiu hráčku zápasu za domácich.

 

Priebeh zápasu bol mimoriadne vyrovnaný. Prvé dva sety vyhrali Trnavčanky až v koncovkách setov, ktoré skončili najtesnejším dvojbodovým rozdielom.

ŠUPA technika
reklama

 

V prvom vyhrávali domáce volejbalistky vďaka lepšej efektivite v útoku. V druhom sete hostky zlepšili obranu v poli i dohrávanie ubránených lôpt.

 

Vybudovali si aj štvorbodový náskok (12:16), ale domáce povzbudzované divákmi v hale dokázali dotiahnuť manko a zvíťaziť, keď set ukončila domáca univerzálka Jančová bodom z útoku.

 

V treťom sete si držali domáce odstup od súpera, neskôr sa body striedali na jednej a druhej strane. Od stavu 22:22 však hostky efektne útočili a na druhej strane hitky spravili chyby v útoku a Prešov dokázal znížiť.

 

Do štvrtého setu však vstúpili domáce excelentne a postupne si vybudovali výrazný náskok (18:7). Ten však akoby uškodil domácim a zostali nervózne.

 

Našťastie sa nezopakovala situácia z prvého zápasu, keď takýto náskok stratili, ale v závere zvýšili koncentráciu, efektivitu a víťazstvo si nenechali ujsť.

 

Na záver diváci odmenili hráčky za bojovný výkon potleskom. V zápase sa podarilo domácej smečiarke Rosinskej ako druhej hráčke tohtosezónnej extraligy prelomiť 200-bodovú hranicu, vďaka 22 bodom počas stretnutia (celkom v sezóne 201 bodov).

 

Pre hráčky HIt UCM Trnava bolo trojbodové víťazstvo proti Prešovu veľmi dôležité. Aj keď zostali na siedmej priečke s 18 bodmi, dotiahli sa počtom šiestich víťazstiev na Prešov, ktorý je šiesty o bod pred Trnavou.

 

Po vážnom zranení si z pozície striedajúcej hráčky užila zápas aj uzdravená Tatiana Grófová, ktorá výrazne pomohla svojmu tímu zmenou tempa a dynamikou nahrávok, čo pomohlo útočiacim hráčkam.

 

Po zápase svoje pocity zhodnotila Grófová stručne: „Cítim sa dobre, dievčatá ma podržali, ale cítim v sebe ešte neistotou. Preto som rada, že to dopadlo tak ako to dopadlo."

 

V 14. kole v sobotu 9. decembra cestujú hráčky HIt UCM Trnava do Nitry, kde si zmerajú sily s mladými reprezentantkami z Projektu RD SVF.

 

Hráčky zápasu Štefaníková a Grófová. Foto: Elena Kotvasová

 

 

13. kolo Niké extraligy žien vo volejbale

Hit UCM Trnava – VK Prešov 3:1 (24, 23, -22, 18)
Rozhodovali: Schimpl a Dovičovič, 150 divákov.
HIT UCM: Kotuličová 6, Sivičeková 0, Rosinská 22, Límová 6, M. Jančová 11, Povrazníková 16, liberky Pagáčová a Vydrová (Grófová 1, Jánošíková 1). Tréner: R. Filípek.
VK: Gécziová 4, Pisarčíková 15, Lukáčová 9, Paulínyová 15, Neupauerová 12, Kartíková 8, liberka Štefaníková (Puškárová 0, Bognárová 6, Zubková 1). Tréner: M. Sopko st.

 

Hráčky zápasu: Tatiana Grófová (Hit UCM Trnava) – Petra Štefaníková (VK Prešov)

 

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Vedeli sme, že nám Prešov nedá nič zadarmo. Bojovali sme všetci a zaslúžili sme si vyhrať. Síce to bolo v koncovkách, ale o to je to cennejšie. Pre nás veľmi dôležité tri body."

 

Martin Sopko st., tréner VK: „Sklamaní sme z výsledku, ale ešte viac z nášho pôsobenia. Bolo veľa akcií, na ktoré sa dalo pozerať, dvíhali divákov zo sedadiel, ale aj úplných hlúposti a školáckych chýb. Čísla na bloku, prihrávke i servise máme lepšie ako Trnava. Úspešnosť útoku skoro identický a aj napriek tomu sme nezískali žiadny bod. Diametrálny rozdiel bol v množstve našich útočných chýb. Až 21 chýb na útoku za štyri sety je niečo neakceptovateľné, preto máme z tohto zápasu nula bodov. My sa už každému súperovi v našej lige vyrovnáme v servise, obrane v poli, začíname sa doťahovať v bloku aj prihrávke, jediná herná činnosť s ktorou máme problém, je efektivita nášho útoku. Sú zápasy, keď útokom ničíme iba súpera, ale máme veľa zápasov, keď ničíme súpera aj seba. V tomto zápase niekedy stačilo iba prehodiť loptu na druhú stranu. Pri našej úspešnosti obrany z tých 21 útočných chýb by sme súpera minimálne desať alebo pätnásťkrát ubránili a mali možnosť získať body pre seba. Takto sú to čisté body pre súpera. Ďalším negatívom, s ktorým musíme niečo urobiť je tlak, ktorý si niektoré hračky na seba vytvárajú. Zbytočne vysoké napätie, do ktorého sa baby dostanú, ich blokuje v správnom rozhodovaní, vo výbere správneho riešenia situácie. Bežné lopty sa stávajú ťažkými. Každý takýto zápas nám však pomáha ísť vpred. Pre nás to bola dobrá lekcia, ale aj facka."

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama