Trnavské rybníky
reklama

Kolagén potrebujeme všetci. Platí to aj pre tých najmladších?

AKTUALITY - Firmy | 5.12.2023, 19.21, inzercia

Stavebnú bielkovinu kolagén si ľudské telo tvorí prirodzene samo. Tak to funguje v prípade, že máme plnohodnotnú stravu a dobrý životný štýl. Po určitom veku, ale tiež v obdobiach zvýšenej záťaže, je však vhodné si ho doplniť. Kedy je ten správny čas a pre koho je vhodný?

Kolagén potrebujeme všetci. Platí to aj pre tých najmladších?

Foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

 

Panuje presvedčenie, že kolagén strácame až po tridsiatke, čo sa prejavuje praskajúcimi kĺbmi a pribúdajúcimi vráskami. Kolagén je však v celom tele a má vplyv na omnoho viac procesov.

 

Napríklad aj na rýchlosť regenerácie organizmu po záťaži a hojenie rán. Nedostatok kolagénu môžu mať aj mladší ľudia - jeho produkciu totiž výrazne obmedzuje zlý životný štýl spojený s fajčením, nedostatkom spánku, nezdravou stravou a nadmerným slnením.

 

Aj preto výživovým doplnkom nikdy nič nepokazíte. Pravdaže, je potrebné hľadať skutočnú kvalitu. Kolagény dostupné na trhu sa získavajú štiepením živočíšneho kolagénu z dobytka, alebo rýb.

 

Vznikajú kolagénové peptidy, ktoré majú oveľa vyššiu účinnosť, než prírodný kolagén v potravinách, napríklad vo vývare či želatíne.

 

Kolagénové peptidy vyrobené kontrolovaným procesom prenikajú do organizmu, ktorý si z nich môže budovať nové molekuly a zakomponovať ich všade, kam potrebuje.

 

“Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,” vysvetľuje emeritný primár ortopédie Milan Čarvaš.

 

Kolagénové doplnky vo vysokej kvalite tak môžu byť vhodné nielen pre dámy, ktoré chcú mať krajšiu pleť, vlasy či nechty, a pre športovcov, ktorí chcú podporiť svoje kĺby.

 

Zíde sa doplniť aj seniorom, mamičkám po pôrode na lepšie zotavenie a podporu rastu vlasov, ale tiež aj pre pánov, ktorí sa chcú cítiť fit a pomôcť pokožke, vlasom a nechtom.

 

Kvalitný doplnok by mal však byť skutočne úplne čistý, pretože kolagénové peptidy najlepšie prenikajú do organizmu, keď sú bez prímesí.

 

Navyše, ak je kolagén 100% čistý a bez konzervantov vo forme prášku, môžete si byť istí, že nekonzumujete žiadne zbytočné prísady. 

 

Takýmto doplnkom je aj český morský kolagén Inca Collagen. O jeho kvalite hovorí aj fakt, že výrobca ho získava z morských rýb enzymatickým štiepením, pri ktorom nedochádza k žiadnej tepelnej úprave. Kolagénové peptidy malej molekulárnej hmotnosti sú tak biologicky aktívne a telo ich využije na maximum.

 

 

Mnoho rodičov rieši otázku, či je potrebné kupovať kolagén pre deti, ktoré športujú, a či je to pre ne bezpečné. Tu ide o zvýšenú záťaž organizmu.

 

Odporúčania od výrobcov môžu byť rôzne a súvisí to najmä s tým, že neexistuje dostatok štúdií užívania kolagénu u detí. Hoci konkrétne Inca Collagen je určený pre dospelých, keďže ide o prírodnú bielkovinu bez prídavných látok, jeho podávanie deťom neublíži. Vždy sa však radšej poraďte s pediatrom.

 

Inca Collagen je navyše trojzložkový kolagén, obsahuje až tri typy kolagénu, ktoré sú pre ľudské telo najdôležitejšie. Keďže tento český kolagén je jedným z prvých, ktorý prišiel na náš trh, vďaka účinkom si získal za osem rokov viac než 250 tisíc verných zákazníkov.

 

 

Tí sa k nemu radi vracajú aj preto, lebo jeho zloženie sa dlhodobo nemení: je to stále neochutený, certifikovaný morský kolagén v prášku bez akýchkoľvek prídavných látok.

 

“Užívam tretie balenie, cítim zlepšenie pevnosti nechtov a vypadávanie vlasov ustúpilo. Ale to najdôležitejšie pre mňa, že bolesti kĺbikov na prstoch rúk aj nôh sú oveľa oveľa menšie ako pred užívaním.” Dana Tomčányová

 

“Kúpila som si ho vyslovene na kosti kvôli tomu, že tancujem už odmalička... mamina ho taktiež používa a nevie si ho vynachváliť... spevnil jej pleť a pomohol jej aj na kolená.” Vanesa Bublová

 

Prémiový Inca Collagen môže byť aj super darčekom pod vianočný stromček a najlepšie je darovať trojmesačnú kolagénovú kúru. Kolagén totiž aj podľa štúdií je ideálne brať dlhodobo a jeho účinky sa môžu prejaviť až v horizonte dvoch-troch mesiacov.

 

Nech už ho darujete komukoľvek z rodiny, pre každého bude prospešný. Kolagén nás totiž spája tak, ako spája bunky v našom tele.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama