Trnavské rybníky
reklama

Z Kamenáča smerom na Biely Kostol sa už dá dostať po bezpečnom cyklochodníku

AKTUALITY - Trnava | 7.12.2023, 14.09, prispievatelia

Trnava investovala do tejto mimoriadne potrebnej cestičky takmer 1,2 milióna eur, samospráva na ňu získala peniaze z eurofondov.

Z Kamenáča smerom na Biely Kostol sa už dá dostať po bezpečnom cyklochodníku

Cestička pre cyklistov a chodcov vedie popri rybníku, ktorý pre práce na jej výstavbe na niekoľko mesiacov vypustili. Foto (6x): Ján Král

reklama

 

Cyklisti už medzi Trnavou a Bielym Kostolom nemusia chodiť po frekventovanej ceste medzi rybníkmi.

 

Mesto Trnava tu dokončilo spoločnú cestičku pre chodcov a cyklistov s dĺžkou 650 metrov, ktorá je oddelená od cesty. Dodávateľská firma stihla asfaltovanie na hrádzi rybníka ešte pred prvým snežením.


Spoločná cestička vedie okrajom súčasného parkoviska na Kamennej ceste cez premostenie jestvujúceho vodného kanála až do priestoru Horného rybníka, kde ide po vytvorenom spevnenom násype.

Munipolis
reklama

 

V jednej časti klesá o približne jeden meter, aby bol umožnený bližší kontakt návštevníkov s vodnou plochou. Samozrejme, to bude platiť až po opätovnom napustení rybníka.


Breh rybníka bude podľa informácií radnice vysadený zmesou vlhkomilných kvitnúcich rastlín, ako sú napríklad žlté kosatce, túžobníky, záružlie, nezábudky, škripiny alebo mäta.

 

Zátišie okolo odpočívadiel majú vŕby a svíby s purpurovými a jasnočervenými konármi.

 

Súčasťou sú aj cyklostojany, koše, výsadba, v časti pri parkovisku aj zábradlie a ďalšie prvky.

 


Cestička končí ešte pred hranicou katastra s obcou Biely Kostol. Súčasťou investície sú aj plochy pre posedenie a odpočinok návštevníkov, na to bude slúžiť drobná architektúra.


Trnava investovala do tejto mimoriadne potrebnej cestičky takmer 1,2 milióna eur, samospráva na ňu získala peniaze z eurofondov.

 

S jej výstavbou začala stavebná spoločnosť ešte vlani, pokračovala na jar tohto roku. Potom musela práce prerušiť, pretože z dôvodu ochrany živočíchov nebolo možné v jarných mesiacoch Horný rybník vypustiť.

 

Cyklotrasu pri stredajšom snežení odhrnuli, aby slúžila účelu.

 

Približne v strede hrádze rybníka klesá cestička bližšie k hladine.

 

Cyklotrasa nadväzuje na dávnejšie vybudovaný úsek na opačnej strane cesty, pri predajni rýb treba prejsť na druhú stranu.

 

Následne sa dá pokračovať mimo cesty smerom na Biely Kostol.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama