Trnavské rybníky
reklama

Súpermi Spartaka na Malte budú Austria Viedeň, Olomouc a Hradec Králové

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.12.2023, 15.46, Ján Král

Andelov čakajú pred zimnou prestávkou ešte tri súťažné zápasy.

Súpermi Spartaka na Malte budú Austria Viedeň, Olomouc a Hradec Králové

Spartak sa na turnaji na Malte zúčastnil aj minulý rok, v súboji s Trenčanom Yemom Jakub Paur. Tentoraz budú andeli na podujatí jediným zástupcom zo Slovenska. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava bude aj v tejto zimnej prestávke štartovať na turnaji Malta Tipsport Cup. Turnaj na ostrovnom štáte sa uskutoční od 8. do 15. januára, Okrem červeno-čiernych na podujatí štartujú Austria Viedeň, Sigma Olomouc a Hradec Králové.


Hrá sa systémom každý s každým, andeli majú predbežne duely naplánované na 10., 13. a 15. januára.

 

Zverenci trénera Michala Gašparíka si ešte pobyt na Malte následne predĺžia o sústredenie do 21.1. a budú trénovať v príjemných teplotách, ktoré v v týchto končinách počas zimy dosahujú aj 17 stupňov.

ŠUPA technika
reklama


Dejiskami súbojov Tipsport Malta Cup-u budú Národný štadión Ta´Qali a Štadión Tonyho Bezzinu. Štyri zo stretnutí v priamom prenose odvysiela ČT Sport, ostatné bude možné sledovať cez stream na webe Tipsportu.


„Austriu považujeme za najslavnejší a najznámejší tím, ktorý na Malte v histórii šiestich ročníkov turnaja doposiaľ hral. Sme veľmi radi, že sme klub dokázali do súťaže zaradiť,“ povedal vedúci manažér sponzoringu Tipsportu Lubomír Ježek.


V porovnaní s predošlým ročníkom zúžili počet účastníkov na štyroch, čo súvisí s logistickými dôvodmi. Tipsport na oficiálnej tlačovej konferencii k turnaju predstavil aj nového ambasádora podujatia, stal sa ním Tomáš Jun, bývalý český reprezentačný útočník, ktorý počas bohatej kariéry hrával aj za Spartu Praha, Trabzonspor ale tiež i Austriu Viedeň.

 

 

V Žiline o druhé miesto

Jarná časť slovenskej Niké ligy sa začína cez druhý februárový víkend (9. - 11. februára), na Trnavčanov čaká výjazd do Ružomberka.

 

Týždeň predtým (3. februára o 16:30) budú spartakovci dohrávať 5. kolo Slovnaft Cup-u v Košiciach. V prípade postupu by ich v ďalšom kole čakali Michalovce, hralo by sa opäť na pôde súpera.


Do zimnej pauzy ich však ešte čakajú dva ligové duely a Európska konferenčná liga. Najbližšie sa už v piatok 8. decembra o 17:30 predstavia na pôde Žiliny. Pôjde o súboj druhého s tretím, andeli v prípade výhry preskočia MŠK v tabuľke.


„Máme za sebou úplne klasický tréningový mikrocyklus, iba v pondelok sme mali voľno. Nálada v tíme je veľmi dobrá, chlapci sú veľmi dobre nastavení, ideme s dobrou energiou a elánom si to rozdať o druhé miesto. Cieľom bude potvrdiť formu vo vonkajších zápasoch. Hráme bez stresu, uvoľnene, budeme sa o to opierať. Mužstvo na jeseň ukázalo, že vie odohrať aj veľké a dôležité zápasy, či už doma alebo v Európe. Proti Žiline nám nesmie chýbať sebavedomie, ak chceme byť po tomto kole druhí v ligovom poradí. Veríme si,“ uviedol asistent trénera Spartaka Tomáš Prisztács.


K dispozícii nebude trénerom dlhodo zranený Samuel Štefánik, štart Marca Djuričina je pre virózu nepravdepodobný.

 

Program 17. kola Niké ligy

Piatok 8. decembra o 17:30:
Žilina – Spartak Trnava (TV Novasport)

 

Sobota 9. decembra o 15:00:
Ružomberok – Banská Bystrica
Zlaté Moravce – Košice
Podbrezová – Slovan Bratislava
Michalovce – Skalica

 

nedeľa 10. decembra o 17:30:
Dunajská Streda – Trenčín (TV Dajto)

 


Zvyšný program Spartaka v roku 2023

Štvrtok 14. decembra o 18:45:
Fenerbahce Istanbul – Spartak Trnava (6. kolo skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy, priamy prenos Sport 1)

 

Nedeľa 17. decembra o 15:00:
Spartak Trnava – Michalovce (18. kolo Niké ligy)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama