Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí kickboxeri priniesli z Balkánu pódiové umiestnenia

ŠPORT - Bojové športy | 12.12.2023, 11.04, prispievatelia

Ján Kačo a Alex Sitár svoje kategórie vyhrali.

Trnavskí kickboxeri priniesli z Balkánu pódiové umiestnenia

Zástupcovia klubu Raptors Trnava na podujatí v Jagodine. Foto: Raptors

Púpavy pri aleji
reklama

 

V úvode decembra sa v srbskej Jagodine uskutočnil kickboxérsky turnaj pod hlavičkou organizácie WAKO s názvom Balkans Best Fighters (v preklade najlepší balkánski bojovníci).


Na podujatí sa zúčastnili aj dve trnavské kluby CBŠ Perun a Raptors, ktoré štartovali pod spoločnou značkou ABŠ Tyrnavia
Mladí kickboxeri sa na tomto turnaji nestratili a priviezli si domov niekoľko pódiových umiestnení.


Z víťazstva sa po výbornom výkone tešili v kicklighte kadetov Ján Kačo a v kicklighte juniorov Alex Sitár. 

ŠUPA technika
reklama


„Parádny výkon podala v kategórii lowkick juniorov Karolína Kostelná, ktorá svoju súperku doslova ,,zožrala '', ale rozhodcovia boli proti, lebo bojovala proti domácej  favoritke, ktorá je aj svetová jednotka vo svojej kategórii. Karolína obsadila konečne tretie miesto, ale jej výkon bol vynikajúci a dá sa na ňom stavať,“ hovorí tréner CBŠ Perun Gym Andrej Mičianik.


V kadetskej kategórii v lowkicku neuspela Simona Čambálova, ktorá podľahla na body 0:3 domácej kickboxerke a taktiež svetovej jednotke, získala 2. miesto.


V seniorskej kategórii lowkick sa po dlhšej pauze predstavila Sabina Jánošíková, ktorá išla solídne a obsadila celkovú tretiu priečku.

 

Tím CBŠ Perún Gym Trnava. Foto: CBŠ

 


Veľmi dobre si počínal v lowkicku kadetov Matias Kuťka. Po víťazstve v semifinále sa prebojoval do rozhodujúceho súboja proti domácemu kickboxerovi a ešte v polovici druhého kola viedol pohodlne na body 3:0, ale stačila chvíľka nepozornosti, inkasoval tvrdý kop na hlavu a tréner ho následne radšej stiahol zo zápasu.

 

„Bola to jeho premiéra v plnokontaktnom zápase, ukázal obrovský potenciál,“ hodnotil Mičianik.


Škoda zranenia Jakuba Polakoviča, ten mal našliapnuté na víťazstvo v kicklighte juniorov. 


Dobrý výkon podal Branislav Horváth, za čo bol odmenený bronzom v K1 juniorov.


„Okrem súperov bojovali naši kickboxeri ešte aj s rozhodcami, ale to je už daň za to, že tam boli noví a jediní zo Slovenska. Napriek tomu išlo o veľmi kvalitný turnaj, kde naši tínejdžeri zanechali veľmi dobrý dojem a urobili veľký krok, aby sa prebojovali na mládežnícke budúcnoročné majstrovstvá sveta v Maďarsku. Hlavne ukázali progres, ktorým sa musí uberať Slovenský kickbox. Veľké absolutórium patrí trénerom Adrianovi PolakovičoviVladimírovi Hečkovi, ktorí vycestovali na turnaj s kickboxermi. Všetkým patrí veľké ďakujem za vzornú reprezentáciu Slovenska a mesta Trnavy,“ dodal Mičianik.

 

(bukerak)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama