Trnavské rybníky
reklama

Martin Škrtel zvažuje, ktorou cestou sa vo futbale vyberie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.12.2023, 13.03, Ján Král

Aj na jar plánuje hrávať za rodné Ráztočno v divíznej súťaži.

Martin Škrtel zvažuje, ktorou cestou sa vo futbale vyberie

Martin Škrtel si užil naplno aj život fanúšika Spartaka. V dueli s Lechom Poznaň prišiel do kotla trnavských fanúšikov. "Boli to obrovské emócie, málokto predpokladal, že zápas dopadne ako dopadol," povedal Škrtel. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Legendárneho futbalového obrancu Kamila Majerníka uviedol do Siene slávy Spartaka na podujatí Andel roka Martin Škrtel.

 

Bývalý slovenský reprezentačný stopér a donedávna hráč červeno-čiernych ukončil hráčsku kariéru koncom mája 2022. Z očí futbalových fanúšikov nezišiel, na scéne však oficiálne nepôsobí v žiadnej funkcii. Zmení sa to v dohľadnom čase?


Martin Škrtel po skončení aktívnej činnosti dobiehal čas trávený s rodinou, venoval sa svojmu filmu Martin Škrtel: Buď, alebo, ktorý prišiel na jeseň do kín a vídať ho bolo neraz aj ako fanúšika v trnavskom kotli, kde neskrýval veľké emócie.

ŠUPA technika
reklama

 

Trnavskému futbalovému prostrediu očividne prepadol. Od Spartaka má stále ponuku, aby sa začlenil do štruktúr klubu, zatiaľ ju nevyužil, hoci pomáhal napr. s transferom Filipa Bainoviča či príchodom Michala Ďuriša na hosťovanie.

 

"Nad ponukou klubu rozmýšľam už dlhší čas, uvidíme, či ju do niečoho premeníme. Stále si dávam veci dokopy, zvažujem, čo by bolo najschodnejšie, či sa vybrať touto cestou alebo inou. Verím, že už to nebude dlho trvať," povedal čerstvo 39-ročný Martin Škrtel.

 

"Keď som bol požiadaný o pomoc, alebo o radu, vyhovel som. O príchod Miša Ďuriša som sa pokúšal dlhšie, chcel som, aby sme si spolu zahrali v Trnave, ešte keď som sem ja prichádzal ako hráč. Bohužiaľ sa to vtedy nepodarilo a som rád, že sme ho tento rok presvedčili a prišiel. Patrí mu poďakovanie. Možno bol niekým podceňovaný, či v takomto veku bude pre klub osožný, ale ukázal, že bol jedným z ťahúňov mužstva. Ukázal ľudské i futbalové kvality a že je veľkým hráčom," pokračoval.


Robil si aj trénerskú UEFA A-licenciu, s ktorou by mohol pôsobiť v ligovom tíme ako asistent. "Či sa vyberiem cestou trénovania, ťažko povedať," pokračoval.


Z profi futbalu ho vyradili problémy s chrbtom, zápasy si ešte užíva za rodné Ráztočno v divíznej súťaži. Jeho tím vedie tabuľku 8. ligy A Oblastného futbalového zväzu Prievidza o šesť bodov pred Bojnicami. V pätnástich dueloch nepoznalo družstvo trpkosť prehry, iba dvakrát remizovalo.


"Sezónu sme začali dobre, verím, že ju dotiahneme do postupového konca a pomôžem pozdvihnúť futbal v Ráztočne a všeobecne dedinský futbal. Čo bude od leta uvidíme, roky pribúdajú, zdravotné problémy tiež, nie je to jednoduché. Ale túto sezónu ešte určite dokončím a potom sa rozhodnem."

 

Martin Škrtel podáva ruku legendárnemu Kamilovi Majerníkovi na uvádzaní osobností do Siene slávy Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 


Martin Škrtel navštevuje zápasy Spartaka, nechýbal ani na pohárových dueloch skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy v Dánsku proti Nordsjaellandu či najnovšie v Istanbule počas duelu s Fenerbahce. Práve v tomto tureckom mančafte v minulosti pôsobil.


"Bola to veľká škola pre trnavské mužstvo aj celý klub, keď mali možnosť vidieť, ako funguje európsky veľkoklub. Výsledok bol krutý, 4:0 je veľa, pre hráčov to však bola odmena, že mali možnosť odohrať zápas v takej kulise a na takom štadióne. Podmienky vo Fenerbahce sú diametrálne odlišné ako tu, takže veľká škola nielen pre hráčov."


A aký je jeho pohľad na práve skončený futbalový rok 2023?

 

"Vyhral sa pohár, podarila sa skupinová fáza pohárovej Európy, čo je veľké plus, na úkor toho však bol štart v lige pomalší a niektoré výsledky by sme si všetci asi predstavovali lepšie. Na konci roka to však môžeme hodnotiť pozitívne, je tam pohár, Európa, mužstvo bude zimovať tretie, strata na Slovan je trochu väčšia, avšak dá sa dohnať a verím, že ju aj doženieme," dodal ikonický stopér.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama