Trnavské rybníky
reklama

V Spartaku končí kostarický futbalista Ricardo Peňa

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.12.2023, 11.51, Ján Král

Počas polročnej anabázy sa mu nepodarilo prebojovať do zostavy.

V Spartaku končí kostarický futbalista Ricardo Peňa

Ricardo Peňa (v bielom, č. 14) hral v zápase s Valenciou, dostal sa vtedy aj k zakončeniu. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Michal Ďuriš nie je jediným futbalistom, ktorý odíde počas zimnej prestávky zo Spartaka Trnava. V klube končí tiež stredopoliar Ricardo Peňa.


Klub vkladal do angažovania kostarického reprezentanta nádeje v súvislosti s vyplnením stredu poľa, hrať totiž môže ako defenzívny štít zálohy či stredový hráč, stále len 19-ročný futbalista si však nedokázal vybojovať miesto v zostave Michala Gašparíka.


Nastupoval len v prípravných a pohárových zápasoch, v lige neodohral ani minútu. V Trnave ďalej pokračovať nebude.

ŠUPA technika
reklama


„Jeho brzdilo to, že tu bol iba na hosťovaní a nemohol hrávať v Malženiciach, kde by sa dokázal rozohrať a mohli sme ho lepšie spoznať. Veľmi ho limitovalo, že neovláda angličtinu. Keď sa spoja tieto dve veci, že nám nerozumie a my mu nedokážeme naplniť minutáž v 2. lige, tak sme sa rozhodli pre ukončenie jeho hosťovania,“ citovala slová trénera Spartaka Michala Gašparíka webová stránka klubu.


„Výkupná klauzula bola dosť vysoká a vieme, že v lete by sme ju zaňho neboli ochotní zaplatiť. Nemá preto zmysel, aby tu ďalej pokračoval,“ dodal trnavský kouč.


Spartakovci sú momentálne na dovolenkách, v novom roku sa stretnú na úvodnom zraze zimnej prípravy 4. januára. Intenzívna zimná tréningová fáza potrvá necelý mesiac, pretože už 3. februára hrajú andeli pohárový duel Slovnaft Cup-u v Košiciach. 


V rámci prípravy absolvujú Tipsport Malta Cup, kde si zmerajú sily so Sigmou Olomouc (10.1. o 20:00, priamy prenos ČT Sport), Austriou Viedeň (13.1. o 11:00) a Hradcom Králové (15.1. o 13:00, ČT sport).

 

Na Malte zostanú červeno-čierni až do 21. januára, odohrajú tu ešte prípravný duel s maltským prvoligistom. Generálku na ligu absolvujú s Hartbergom  v sobotu 27.1. o 13:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama