Trnavské rybníky
reklama

Zimný beh zdravia ovládol Kompas, pretekali aj manažér Spartaka či hasič vo výstroji

ŠPORT - Atletika | 26.12.2023, 14.33, Ján Král

Medzi ženami triumfovala Zdenka Hezká.

Zimný beh zdravia ovládol Kompas, pretekali aj manažér Spartaka či hasič vo výstroji

Po bežeckých tratiach na trnavskej Slávii sa tiahol dlhý had bežcov. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Víťazom Zimného behu zdravia sa stal Matúš Kompas s časom 35:12, medzi ženami triumfovala Zdenka Hezká (čas 40:50). Obaja obhájili na desaťkilometrovej trati na trnavskej Slávii svoje prvenstvá spred roka.


„Pred pretekmi som sa cítil dobre, tak som vedel, že tu dnes bude dobrý beh. Chcel som sa od úvodu na prvom kilometri rozbehať, držal sa ma Martin Halász, tak sme pridávali na tempe, nechcel som nechať nič na náhodu. Držali sme už ostrejšie tempo 3:20 – 3:25. V závere som už ťahal sám, takže mi vyšiel taktický zámer,“ povedal Matúš Kompas z klubu ŠK ŠOG Nitra.

 

Pred rokom vyhral všetky tri preteky bežeckej trilógie na prelome rokov, ktorá zahŕňa aj Trnavský novoročný beh a Trojkráľovú šestku, absolvovať ich plánuje aj tentoraz. 
 

ŠUPA technika
reklama

Matúš Kompas (č. 168) na čele pretekov.

 

Zdenka Hezká dobiehala do cieľa v sprievode svojich detí.

 

 

V hlavnej kategórii na 10 km skončil druhý za Kompasom Martin Zaťko (35:22, Slávia STU Bratislava), tretí dobehol Martin Halász (35:42, Sponser/Compressport).

 

Medzi ženami boli v cieli po Hezkej Trnavčanka Nikola Vajglová (42:16) a Dagmar Vargová z Bojničiek (43:09).

 

V behu na 3,9 kilometra boli najrýchlejší Róbert Kollár (14:07) a Renáta Jamrichová (15:44).


Kompletné výsledky aj s presnými časmi si môžete pozrieť TU.
 

Štart pretekov.

 


Na Štefana si prišlo súťažne zabehať približne 350 bežcov v hlavnej kategórii a 46 detí, gro tvorili rekreační športovci, vo výsledkovej listine, samozrejme, dominovali výkonnostní.


V štartovom poli sa objavilo viacero známych tvárí, trať na 3,9 kilometra odbehol aj generálny manažér Spartaka Martin Hudec. Sám sa niekedy venoval atletike, na Slávii robil hod diskom.


„Nahováral som aj ďalších spolupracovníkov zo Spartaka, aby sa pridali na beh, možno to vyjde vo väčšom počte na ďalšie diely tejto bežeckej trilógie,“ usmial sa Hudec, ktorému na trati sekundoval aj Samuel Ďurinský, ktorý má na starosti obsah pre sociálne siete.

 

V červenom generálny manažér Spartaka Martin Hudec.

 


Pozornosť na trati pútal Ladislav Kovács zo Šale. Trasu 3,9 kilometrov odbehal v hasičskom výstroji. Pracuje v hasičskom útvare v Slovnafte, kde musí byť pripravený aj na veľmi náročné udalosti, preteky preto bral aj ako súčasť prípravy.


„Komplet výstroj má 18 kilogramov, posledné kolo som bežal v maske, aby ľudia videli, ako zasahujeme. V závere som si siahal na dno síl, v cieli som už nevládal. Je to makačka. Práve preto máme v práci kondičné prípravy, každú smenu aspoň tri hodiny, aby sme dokázali zvládnuť aj fyzicky náročné situácie,“ uviedol Kovács, ktorý ako stredoškolák robil atletiku a teraz sa popri práci venuje bojovým športom - boxu a MMA.

 

Ladislav Kovács bol po dobehnutí do cieľa vyčerpaný.

 

Následne však našiel ešte sily aj na humor.

 

S medailou za účasť.

 


Ďalší diel trilógie sa pobeží 1. januára v centre mesta, štart bude o 14:00 na Trojičnom námestí. Na Trnavský novoročný beh – Memoriál Ladislava Kmeča sa dá prihlásiť online do silvestrovskej polnoci. Registrácia bude možná aj priamo pred pretekmi u organizátorov.


Ako pripomenul moderátor podujatia a spoluzakladateľ pretekov Jaroslav Lieskovský, v rámci atletických podujatí sa ešte v závere roka v Trnave uskutoční Silvestrovský hod bremenom. Vo vrhačskom sektore na Slávii sa bude súťažiť 30. decembra od 10:00.

 

 

Ďalšia fotogaléria z pretekov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama