Trnavské rybníky
reklama

Malorka: S rodinou za oddychom do Alcudie, s partiou za zábavou do El Arenalu

RELAX - Tipy na výlet | 30.12.2023, 08.00, Ján Král

Začínate postupne rozmýšľať nad letnou dovolenkou? Hľadáte tip? Slovenské more nemusí byť iba v Chorvátsku. Ak máte pocit, že pri Jadrane ste naposledy siahli nejako hlbšie do peňaženky, je tu šanca skúsiť niečo iné. Na Malorke nájdete miesta, kde môžete zažiť krásnu rodinnú dovolenku, ale aj párty s kamarátmi. Stačí si len vybrať správnu destináciu. A vôbec vás to nemusí veľa stáť.

Malorka: S rodinou za oddychom do Alcudie, s partiou za zábavou do El Arenalu

Skákanie z móla je zakázané, dovolenkujúce deti si však napriek tomu túto radovánky v Alcudii dopriali. Foto (13x): Ján Král

reklama

 

Alcudia – rodinná destinácia

Oddych pre rodiny s deťmi je ideálny na východnej strane ostrova. Vybrať sa dá z viacerých stredísk, jedným z najkrajších je Alcudia. Privíta vás tu tyrkysové more, krásne piesočnaté pláže, mnoho reštaurácii, kaviarní, barov. 


Ubytovanie priamo na pláži je tu s výnimkou niektorých hotelov prevažne apartmánového typu a bez stravy, zároveň cenovo pomerne vystrelené.

 

Stačí však prezrieť si ponuku za hlavnou cestou, zhruba sto metrov od pláže a nájdete tu krásne hotely s kvalitnými službami, stravou v cene a za solídnu cenu.

reklama

 

Netreba otáľať s rezerváciou, objednať si izbu čo najskôr, keď ešte môžete chytiť úvodné zľavy (napr. Black friday prichádzajú hotely často s výraznými rabatmi) a aj uprostred hlavnej sezóny tu môžete stráviť pekné chvíle za dobrú cenu v ubytovaní s kvalitnými službami.


Alcudia má aj svoju historickú časť, kam si môžete spraviť výlet peši, na prenajatom bicykli alebo verejnou prepravou. Ak máte radi romantické uličky dýchajúce pradávnou atmosférou, tu ste na správnom mieste.

 

Alcudia je pomerne rozľahlá, pláže ďalej od prístavu sú širšie a viac vhodné pre turistov.

 

Alcudia od centra mesta. Aj tu je pláž, avšak leží v zátoke.

 


Jemnou nevýhodou Alcudie je, že leží na opačnej strane ostrova, ako je letisko. Po pristátí tak treba rátať ešte s transferom.

 

Priamo na letisku si môžete zobrať klasické taxi, mikrobus pre viac osôb, dohodnúť si vopred miesto v zájazdovom zbernom autobuse, ktorý vás privezie až priamo pred hotel, ale v tomto prípade pozor! Rátajte s tým, že budete krúžiť po uličkách a iných hoteloch, kým sa dopravíte k vašemu hotelu.

 

Voda je v Alcudii krásne čistá.

 


Náš tip: Využite verejnú hromadnú autobusovú dopravu. Priamo na letisku je zastávka, odkiaľ chodia počas sezóny v pružných intervaloch autobusy, ktoré vás do Alcudie zavezú do 50 minút s minimom zastávok.

 

Priamo v meste stoja na viacerých zastávkach na hlavnom ťahu, takže nemáte problém dostať sa do hotela krátkou prechádzkou. A hlavne, autobusová doprava vychádza najlacnejšie.

 

Dôležité je kúpiť si hromadný lístok – priamo u šoféra zaplatíte kartou za viaceré osoby. Pri prepočte na osobu vychádzajú lacnejšie ako pre jednotlivcov. 

 

My sme napr. cestovali v trojici a cesta nás stála dokopy 22,30 eur. Pre porovnanie, taxikár by si vypýtal približne štvornásobok.

 

Ubytovanie priamo na pláži v Alcudii je štýlové, avšak drahšie.

 

Štýlové hotelové komplexy len zhruba sto metrov od pláže však ponúkajú dokonalý servis.

 

Mnohé hotely majú aj animačný program pre deti počas dňa i vo večerných hodinách.

 

Ľadová káva v plážovom bare s výhľadom na more.

 

 

Bujaré miesta na ostrove

Malorka je tiež známa svojím párty životom. Vyhodiť si z kopýtka sem chodia najmä mladí Nemci, Holanďania, Angličania či Taliani. Kým prvé dve národnosti nájdete najmä v Playa de Palma resp. El Arenale (strediská plynule do seba prechádzajú) a okolí, ďalšie dve vyhľadávajú najmä Magaluf.


Obe tieto mestečká sú nastavené na rušný život do neskorých nočných hodín, je tu množstvo klubov, diskoték a barov. Ak nejdete na dovolenku vyspávať a chcete to dať na „party hard“, na ostrove zvoľte tieto lokality. 


Navyše, z oboch je to blízko autobusom či taxíkom do hlavného mesta, kam inak z El Arenalu vedie aj bezpečná cyklotrasa popri mori. icykle sa dajú prenajať v podstate na každom kroku za dobrú cenu na celý deň. 

 

Pláž v El Arenale.

 

Napriek tomu, že je v El Arenale párty život na plné otáčky, pláže a promenáda sú udržiavané a čisté.

 

 

Navyše, hlavné mesto Palma de Mallorca stojí za videnie – cez deň i v noci dýcha parádnou atmosférou, očarujúca je katedrála, prístav i uličky v centre. Gurmáni sem chodia aj za vychytenými reštauráciami.


A aj v tomto prípade platí, že ak hľadáte, nájdete ubytovanie za dobrú cenu, letenky takisto. Len si rezerváciu nenechávajte na poslednú chvíľu.


Hotel si je ideálne vyhliadnuť napr. cez booking.com, často sa vám však podarí cez oficiálnu stránku hotela zohnať ešte výhodnejšiu cenu.

 

I sprostredkovateľské stránky však občas mávajú zaujímavé akcie, takže treba len trošku pohľadať, prípadne sa opýtať niekoho, kto už s Malorkou má svoje skúsenosti a môžete zohnať parádnu dovolenku za dobrú cenu.

 

Na dovolenku na Malorku si nemusíte brať osušku, kúpite ju tu lacno. Aj niektoré tričká... :)

 

Ak ste v Španielsku a nedáte si paellu, tak ako by ste tu ani neboli.

 

K letu pri mori patrí aj skvelá sangria.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama