Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Trnavský novoročný beh prilákal stovky športovcov, Kompas opäť víťazne

ŠPORT - Atletika | 1.1.2024, 17.41, Ján Král

Išlo o vôbec prvé bežecké podujatie v roku 2024 na Slovensku.

FOTO: Trnavský novoročný beh prilákal stovky športovcov, Kompas opäť víťazne

Matúša Kompasa (391) prenasleduje René Valent (399) a Martin Halasz (249). Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Matúš Kompas pokračuje v dominancii na bežeckej trilógii v Trnave. Po Zimnom behu zdravia vyhral aj Trnavský novoročný beh – Memoriál Ladislava Kmeča.

 

Trať dlhú šesť kilometrov vedúcu z Trojičného námestia cez centrum mesta zabehol za 18 minút a 53 sekúnd.


V cieli bol o päť sekúnd skôr ako René Valent, so 17 sekundovou stratou dobehol tretí Martin Halasz.

ŠUPA technika
reklama


"Necítil som sa úplne vo forme ako na Štefana. Našťastie, počas behu som sa rozohrial a dostal sa do svojej kože. Vo finiši som si veril a mal aj viac síl ako súperi, ktorí boli dnes kvalitní. Nečakal som, že prídu, myslel som, že budú ešte ležať doma v posteli po Silvestri. Potrápili ma napokon viac ako počas Zimného behu zdravia," hovoril v cieli Matúš Kompas.


Medzi ženami zvíťazila Zuzana Bibzová s časom 22:31. Smolu mala Zdenka Hezká, ktorú v záverečnom šprinte nešťastne potkol iný pretekár, pri páde tak stratila dôležitý čas a napokon bola v cieli druhá len o dve stotiny sekundy pred Karin Babkovou.


Organizátori vyhodnocovali viaceré vekové kategórie, vyzdvihnúť treba výkon Miroslava Ďuračku, ktorý vyhral kategóriu mužov nad 60 rokov s časom 22:42.

 

Zdenka Hezká je napriek druhému miestu najbližšie k celkovému triumfu medzi ženami na bežeckej trilógii. Zúčastniť sa plánuje aj na Trojkráľovej šestke napriek tomu, že predtým ide táto matka piatich detí na nočnú. Foto: Ján Král

 


Trnavský novoročný beh absolvovalo 333 bežcov, v kategórii detí sa zúčastnilo 44 pretekárov,  najrýchlejší bol Lukáš Černý z Bojničiek, z dievčat ako prvá dobehla Trnavčanka Michaela Liptáková.

 

Kompletné výsledky Trnavského novoročného behu nájdete TU.


Bežeckú trilógiu zavŕšia Trojkráľovou šestkou v areáli Slávie, štart hlavnej kategórie bude 6. januára o 11:00, prihlásiť sa dá online.

 

 

Ďalšia fotogaléria z pretekov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama