Trnavské rybníky
reklama

Spartak má prvú zimnú posilu, angažoval odchovanca Dinama Záhreb

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.1.2024, 15.30, Ján Král

Tomislav Krizmanič naposledy hrával za tím Croatia Zmijavci.

Spartak má prvú zimnú posilu, angažoval odchovanca Dinama Záhreb

Tomislav Krizmanič v drese Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Prvou posilou futbalového Spartaka v zimnej prestávke sa stal Tomislav Krizmanič. Dvadsaťdvaročný chorvátsky stredopoliar prichádza do Trnavy ako voľný hráč.

 

Zmluvu dostal na pol roka s opciou, počas tohto obdobia má presvedčiť o tom, že bude pre tím posilou.


Krizmanič je vysoký 175 centimetrov, jeho silnejšou nohou je pravačka. Ide o odchovanca Dinama Záhreb, kde hrával aj za B-tím a keďže v áčku priestor nedostal, zamieril neskôr do konkurenčného Rudešu a naposledy obliekal drese druholigového Croatia Zmijavci.

ŠUPA technika
reklama


„Dostali sme na neho tip, chceli sme ho vidieť, preto prišiel v závere jesene na skúšku. Stále je to mladý hráč, v mládežníckom veku patril veľkým nádejám chorvátskeho futbalu, prešiel mládežníckymi reprezentáciami. V nabitej konkurencii A-tímu Dinama Záhreb sa nepresadil a tak potom išiel svojou cestou. Máme možnosť ho zobrať na pol sezóny, keď sa presadí, máme v kontrakte zakotvenú opciu, ktorou sa predĺži zmluva,“ povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


Krizmanič môže hrať na viacerých pozíciách v strede poľa. „Cenný je hlavne z pohľadu ofenzívy. Má výbornú rozohrávku, dobré videnie futbalu, vie zrýchliť hru na jeden – dva dotyky, vidno na ňom futbalovú školu Dinama Záhreb, kde si vypestoval výborné návyky,“ dodal Gašparík.

 

Slová novej posily citovala klubová webstránka Spartaka: „Páči sa mi, že Trnava hrá útočný futbal a veľa drží loptu, taký štýl mám veľmi rád a myslím, že to by mi malo sedieť. Ak by som mal seba opísať ako futbalistu, tak som stredopoliar, ktorý rád hrá s loptou a myslím, že mojou najväčšou prednosťou je kvalitná práca s loptou oboma nohami,“ poznamenal Krizmanič.


Krizmanič nebude chýbať už na úvodnom tréningu zimnej prípravy Spartaka, ktorý červeno-čierni absolvujú o štvrtok od 16:30 na trnavskej Slávii.

 

Krizmanič (uprostred) v spoločnosti prezidenta Spartaka Petra Macha (vpravo) a svojho hráčskeho agenta Saša Kupčiča. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama