Trnavské rybníky
reklama

Hotovo! Spartak spečatil príchod krídelníka Jaheema Burkeho

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.1.2024, 14.02, Ján Král

Švédsky futbalista má korene na Jamajke, vlastní pasy oboch krajín.

Hotovo! Spartak spečatil príchod krídelníka Jaheema Burkeho

Jaheem Burke. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Potvrdené, podpísané! Spartak Trnava získal druhú zimnú posilu, ako sme včera avizovali, stal sa ňou krídelník Jaheem Burke, ktorý má švédsky i jamajský pas.


Dvadsaťdvaročný ofenzívny futbalista podpísal zmluvu na dva a pol roka do konca sezóny 2025/26.


Burke naposledy hrával za Västerås SK, ktorému pomohol k postupu do najvyššej súťaže. Predtým nastupoval aj za  Hammarby, Norrby a Varbergs BolS.

ŠUPA technika
reklama


„Spartak je fantastický klub, zisťoval som si nejaké veci a pre mňa je to asi ideálna voľba. V mojich očiach prestupujem do kvalitnejšej ligy, do klubu ktorý hráva pravidelne európske pohárové súťaže,“ povedal pre klubový web Spartaka Burke.


Jeho rodnou krajinou je Jamajka, ako dvanásťročný sa s rodinou presťahovali do Švédska, kde po piatich rokoch získal občianstvo.


„S najbližšou rodinou cestujeme pravidelne medzi Švédskom a Jamajkou, kde ostal zvyšok rodiny. Ak by som si mal zvoliť krajinu, ktorú by som chcel reprezentovať, tak by to bola Jamajka,“ pokračoval exotický krídelník.

 

Pri podpise zmluvy so Spartakom. Foto: Lukáš Grinaj

 


Trnavčania mali hráča v merku už dlhší čas. Tréner Michal Gašparík ocenil, že sa ho spoločne s ďalšou posilou Tomislavom Krizmaničom podarilo priviesť už na začiatku zimnej prípravy.


„O Burkeho sme mali záujem už v lete, teší nás, že hráč mal záujem prísť do Trnavy a teraz prišlo k dohode. Po futbalovej stránke ide o zaujímavý typ futbalistu s dobrou strelou a sebadôverou v súbojoch. Verím, že prinesie do tímu opäť niečo nové a pozdvihne kvalitu mužstva," poznamenal prezident Spartaka Peter Macho.


„Mali sme v kádri len tri typické krídla, teraz sa nám podarí rozšíriť konkurenciu. Jaheem Burke je rýchlostný typ, veľmi dobrý driblér, hráč silný v hre jeden na jedného. Solídne zakončuje pravou i ľavou nohou, môže hrať z oboch strán. Typologicky je z našich krídelníkov podobný najviac Danielovi, ide o ťahového hráča,“ priblížil kvality hráča tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama