Trnavské rybníky
reklama

Víťazmi bežeckej trilógie sú Kompas a Hezká, ovládli aj Trojkráľovú šestku

ŠPORT - Atletika | 6.1.2024, 13.33, Ján Král

Vyše 300 bežcov neodradilo od športovania ani daždivé počasie.

Víťazmi bežeckej trilógie sú Kompas a Hezká, ovládli aj Trojkráľovú šestku

Dážď výrazne komplikoval beh, športovcov to ale neodradilo. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ani intenzívny dážď neodradil na sviatok Troch kráľov 271 bežcov od štartu na Trojkráľovej šestke. Zavŕšenie bežeckej trilógie na prelome rokov absolvovalo aj ďalších 36 detí.

 

V areáli trnavskej Slávie vládla napriek nevľúdnemu počasiu veľmi dobrá atmosféra.


"Už sme raz museli beh pre zľadovateľú plochu zrušiť, behali sme svojho času aj po snehu a v mrazoch, takýto lejak si však v histórii nepamätám. O to cennejšie je, že prišlo tak veľa ľudí, medzi ktorými dominujú najmä rekreační športovci," vravel šéf atletického klubu trnavskej Slávie, teda organizačnej zložky podujatia, Vladimír Gubrický.

ŠUPA technika
reklama


Víťazom trojkráľových pretekov sa stal Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra), 6,2 kilometrov dlhú trať zabehol s časom 21 minút 39 sekúnd, Martin Zaťko strácal na neho 18 sekúnd, tretí Martin Halasz (Sponser / Ceompressport) mal čas 22:10.


V ženskej kategórii dominovala Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa, 25:33) pred Karin Babkovou (RomiRun, 25:43) a Dagmar Vargovou (AK Bojničky, 26:21).

 

Žiacke kategórie vyhrali Jakub OntkocMichaela Liptáková (obaja Slávia Trnava).

 

--- Celkové výsledky z Trojkráľovej šestky nájdete TU. ---

 

Celkový víťaz Trojkráľovej šestky aj bežeckej trilógie Matúš Kompas. 

 

 

"Podmienky boli najťažšie z pretekov trilógie, hlavne na tráve to bolo náročné, aj som sa šmykol a spadol som. Nič hrozné to ale nebolo, hneď som sa postavil a išiel si ďalej svoje tempo. Strážil som si pozíciu, od tretieho kola som bol na čele. Som rád, že to vyšlo až do cieľa, ďakujem organizátorov, že preteky nezrušili a išli do toho. Trénujem aj v daždi, nie sme z cukru, zrážky mi neprekážajú, horší by bol silný vietor. Som rád, že prišlo veľa ľudí a nezostali sedieť doma na gauči. Svedčí to aj o kvalitnej organizácii akcie," vravel v cieli Matúš Kompas, ktorý sa stal aj celkovým víťazom trilógie.

 

Za ním sa medzi mužmi umiestnili Martin HalászJozef Hrúz (Bernohy), Zdenku Hezkú nasledovali v kategórii žien Nikola Vajglová (Trnava) a Dagmar Vargová.

 

O radosť z víťazstva sa Zdenka Hezká v cieli podelila aj so svojimi deťmi.

 


Pred vyhlasovaním výsledkov si atletický klub uctil zakladateľa pretekov, dlhoročného aktívneho atléta a moderátora bežeckých podujatí Jaroslava Lieskovského.

 

V januári bude mať životné jubileum 75 rokov, pri tejto príležitosti mu Vladimír Gubrický odovzdal darčekový kôš a poprial všetko dobré.

 

Jaroslavovi Lieskovskému blahoželal k blížiacemu sa jubileu Vladimír Gubrický.

 

 

Ďalšia fotogaléria z Trojkráľovej šestky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama