Trnavské rybníky
reklama

Spartak berie na Maltu 25 hráčov, možno pribudne ešte jeden futbalista

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.1.2024, 14.28, Ján Král

Počas sústredenia odíde od mužstva Adrian Zeljkovič, ktorého povolali do slovinskej reprezentácie.

Spartak berie na Maltu 25 hráčov, možno pribudne ešte jeden futbalista

Jaheem Burke (vpravo) v súboji s Andrejom Djuričom počas nedeľného tréningu Spartaka. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou prvé dni zimnej prípravy. Absolvovali ich v domácich podmienkach, v pondelok odlietajú na herný pobyt na Maltu.

 

Žiada sa až dodať, že v pravý čas. Kým na Slovensku udrie zima a zavládnu mínusové teploty, na ostrove v Stredozemnom mori by malo podľa predpovede andelov vítať 14 stupňov Celzia.


Tréner Michal Gašparík bude mať k dispozícii 22 hráčov a troch brankárov. V nominácii na Tipsport Malta Cup sú brankári Takáč, Vantruba, Rusov a hráči Djurič, Gorosito, Šulek, Breznik, Mikovič, Ujlaky, Štetina, Koštrna, Burke, Krizmanič, Bernát, Zeljkovič, Azango, Bainovič, Ofori, Oseni, Procházka, Paur, P. Karhan, Daniel, Bukata, Djuričin. 

ŠUPA technika
reklama


Stredopoliar Adrian Zeljkovič dostal pozvánku do reprezentácie A-tímu Slovinska na kemp v USA, po úvodnom zápase Spartaka na turnaji na Malte si tak odíde plniť povinnosti k národnému výberu a k trnavskému mužstvu sa opäť pripojí po návrate tímu na Slovensko.


Vylúčené však nie je, že na Maltu napokon pôjde o jedného spartakovca viac. Červeno-čierni totiž stále pracujú na príchode hrotového útočníka.


„Rieši sa to, možno sa veci pohnú dnes alebo zajtra. Ide o zahraničného útočníka, typológie, akú v tíme nemáme, teda vysoký zakončovateľ, šestnástkový typ,“ povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


Doma zostávajú gólmani Ľuboš Kamenár, Michal Šulla, Patrik Vasiľ, z hráčov do poľa necestujú na Maltu maródi Samuel Štefánik, Sebastian Kóša, Martin Rýzek (zranil sa v sobotu na tréningu) a nedoliečený Kazeem Bolaji, ktorý v nedeľu trénoval len individuálne.


Pod dohľadom kondičného trénera Michala Kukučku sa mimo hlavnej ekipy počas tréningu na umelej tráve na Slávii pripravovali Lukáš Štetina a Erik Daniel.


„Obaja prekonali zranenie a aj keď vyzerajú byť stopercentne fit, nechceme riskovať obnovenie zdravotných ťažkostí, preto ešte majú z niektorých tréningových činností úľavy a ani nenastúpia na prvý zápas Tipsport Malta Cup-u,“ vysvetlil Gašparík.


Andeli vstúpia do turnaja stredajším duelom so Sigmou Olomouc (10.1. o 20:00, priamy prenos ČT Sport), neskôr ich ešte čakajú súboje s Austriou Viedeň a Hradcom Králové.


„V prvom rade patrí poďakovanie  nášmu sponzorovi spoločnosti Tipsport, ktorá nám zabezpečila účasť na turnaji, možnosť odohrať kvalitné zápasy v dobrých podmienkach. Na Malte zostaneme po turnaji o týždeň dlhšie, budeme trénovať v príjemných klimatických podmienkach na prírodnej tráve, čo u nás počas zimy nie je možné,“ pochvaľuje si trnavský kouč.


Spartakovci odlietajú na Maltu v pondelok o 10:30 z letiska v Brne, pocestujú spoločne s výpravami Hradca Králové a Sigmy Olomouc. Rakúšania letia na turnaj po vlastnej osi.


Zimná príprava bude pre andelov trvať necelý mesiac, nakoľko už 3. februára hrajú pohárový duel Slovnaft Cup-u v Košiciach. Pobyt na Malte bude aj preto čo najviac o kontakte s loptou.


„Včera sme spravili fyzické testy, všetci bez problémov splnili limity, budeme sa teda venovať viac-menej hernej stránke, popritom sa pochopiteľne stále rozvíja aj fyzická.“


Previerky zvládli aj noví hráči v tíme Tomislav Krizmanič a Jaheem Burke.

 

„Testy ukázali, že obaja sú pripravení, aj keď je tam priestor na zlepšenie. Burke sám hovoril, že je po prvých dňoch veľmi unavený, intenzita a náročnosť tréningov je podľa neho vyššia ako vo Švédsku. Pritom sme začali zľahka... Zrejme bude potrebovať viac času na aklimatizáciu,“ dodal Gašparík.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama