Trnavské rybníky
reklama

Futbalové Siladice sú pri chuti, po triumfe v hale si trúfajú na ďalšie trofeje

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.1.2024, 12.04, Ján Král

Futbal sa hral v Siladiciach aj počas zimnej prestávky, tamojšiu interligu si za tím Legiend zahral aj ligista Boris Godál.

Futbalové Siladice sú pri chuti, po triumfe v hale si trúfajú na ďalšie trofeje

Lukáš Trnovec s pohárom pre víťaza v spoločnosti predstaviteľov ObFZ Trnava Vladimíra Hracha (vľavo) a Mareka Juhásza. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Halový turnaj O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava vyvrcholil finálovým zápasom medzi Siladicami a Šúrovcami.

 

V derby sa napokon tešil tradičný účastník siedmej ligy zo Siladíc (3:0), nováčik ôsmej zo Šúroviec, ktorý si inak počína v súťaži veľmi dobre (po jeseni druhé miesto), však napriek finálovej prehre zanechal solídny dojem.


V Mestskej športovej hale v Trnave si duel pozreli stovky divákov. Okrem zväzovej generality nechýbali v hľadisku napr. popredný predstaviteľ Západoslovenského futbalového zväzu Ľubomír Zábojník či prezident Spartaka Trnava Peter Macho.

ŠUPA technika
reklama

 

Prím však hrali fanúšikovia oboch klubov, mnoho ľudí prišlo zo Šúroviec i Siladíc.


"V predošlých dňoch som sa liečil z choroby, preto som v hale nenastúpil. Keď som sa však dozvedel, že vo finále si naši merajú sily so Šúrovcami, nemohol som si to nechať ujsť," vravel stredopoliar Siladíc Michal Mesároš, ktorý tentoraz sledoval finálový duel len z hľadiska.


Duel prežíval v spoločnosti Michala Lančariča, ďalšieho stabilného siladického futbalistu. "My starší hráči preferujeme náš výborne pripravený siladický trávnik, tvrdšiu palubovku v hale nechávame už tým mladším," usmial sa Lančarič.

 

Michal Babic strelil na turnaji sedem gólov, jeden aj vo finále so Šúrovcami.

 


Siladický tím viedli ako tréneri Denis Bališ a Peter Varga. Druhý menovaný sa intenzívne pohyboval aj po zákulisí, v debatách so známymi z iných klubov strávil počas hracieho dňa dlhé momenty, pred finále si pohárom vínka štrngol s fanúšikom Šúroviec Ladislavom Pociskom.

 

Po záverečnom hvizde mal širší úsmev na tvári zo spomínanej dvojice Varga, Pocisk bol však tiež spokojný.


"Vôbec mi neprekáža, že chlapci vo finále prehrali, možno je to aj dobre, aby zbytočne nespyšneli. Niekedy je dôležité aj prehrať, aby ste zostali nohami na zemi," vravel Pocisk, ktorý finančne klub zo Šúroviec podporoval už za éry predošlého majiteľa Miroslava Náhlika.

 

Cez svoju firmu sponzoruje aj iné futbalové aktivity v regióne a ako člen výkonného výboru sa podieľa na chode Oblastného futbalového zväzu Trnava.

 

Gól Martina Vida bol na 3:0 a definitívne rozhodol. Strelou spoza protihráča zaskočil hráča z poľa Samuela Ďuriša, ktorý už pri power-play pôsobil ako hrajúci brankár Šúroviec.

 


V Siladiciach sa futbalu darí, mužstvo je po jeseni o skóre na druhej priečke siedmej ligy. Po víťazstve v Bestrent Cup-e zažilo pamätnú jazdu Slovnaft Cup-om, v ktorom vyradilo okrem iných aj Dubnicu a skončilo až na štíte ligovej Skalice.


"V zimnej prestávke u nás nemohla chýbať interligová súťaž, vyhrala omladená zostava z 1. FC Kekulo. Mňa teší, že aspoň jeden zápas si v rámci svojej dovolenky prišiel zahrať i náš kamarát Boris Godál, stopér Banskej Bystrice a majster Slovenska z roku 2018 so Spartakom Trnava. Dokonca ukázal, že ani manuálna robota mu nie je cudzia, keď pomáhal s lajnovaním ihriska," usmial sa Peter Varga


S Godálom sa poznajú od spoločného pôsobenia v Moravanoch nad Váhom, okrem futbalového života sú aj osobní priatelia.

 

Interligový tím Siladíc s názvom Legendy. V hornom rade tretí zľava Boris Godál.

 


Siladičania žali na turnaji úspechy aj v individuálnych oceneniach. Mareka Dúckeho vyhlásili za najlepšieho brankára podujatia.

 

Útočník Michal Babic dal rovnako ako Róbert Richnák sedem gólov, pokým futbalistovi Šúroviec odovzdali ocenenie pre najlepšieho hráča turnaja, Babicovi pripadla soška pre top kanoniera.


Pohár pre víťazné družstvo preberal z rúk predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha za Siladice Lukáš Trnovec.


"Je to veľmi sladké víťazstvo po vydretom finále. Hrali sme dobre celý turnaj, ktorý bol skutočne výborný. Víťazstvo je o to krajšie, že prišlo v súboji so susednou obcou – Šúrovcami. Ide však o kamarátsku rivalitu, s väčšinou hráčov súpera sa poznáme a máme dobré vzťahy," vravel Lukáš Trnovec.

 

Siladičania si premiérový triumf na halovom turnaji oblastného zväzu užili.

 


Podľa jeho slov majú v siladickom klube smelé plány. "Partia v tíme je super, v lige ideme na víťazstvo, takisto chceme zopakovať triumf v Bestrent Cup-e. Jednu z troch trofejí, ktoré sme chceli, už máme, uspeli v sme v hale," usmial sa 23-ročný Trnovec.


Mimochodom, jeho otec Jozef, je prezident klubu a dlhé roky za Siladice chytával. Už síce rukavice odložil, keď by však bolo treba, mužstvo v štichu nenechá.


"Mal som 16 rokov, keď sme si zahrali spolu za áčko. Je to s ním sranda, cez zápas nadáva celému mužstvu, ale po stretnutí je už všetko v norme. Na mňa je ako otec kritický, ale tak športovo, to musí byť," dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama