Trnavské rybníky
reklama

Ľad z kamiónu odletel do Octavie. Vodič skončil so zranením hlavy v nemocnici

AKTUALITY - Trnava | 9.1.2024, 11.35, Ján Král

Polícia upozorňuje, že vodiči, ktorým z auta alebo návesu odletí ľad či sneh a v dôsledku toho dôjde k poškodeniu iného vozidla, sú povinní zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície. 

Ľad z kamiónu odletel do Octavie. Vodič skončil so zranením hlavy v nemocnici

Ľad rozbil na Octavii čelné sklo. Foto: Polícia

Cukrovar bývanie
reklama

 

Zamrznutá voda či sneh na autách môžu spôsobiť veľký problém. Len za pondelok riešila polícia tri dopravné nohedy, pri ktorých ľad odletený z auta poškodil okoloidúce vozidlá. 


K najvážnejšej nehode prišlo v Trnave na obchvate mesta. Kamionista išiel smerom na Senicu, keď mu z neočisteného návesu odletel kus ľadu, ktorý trafil čelné sklo oproti idúcej Škody Octavia.


„Náraz bol taký silný, že ľad prerazil čelné sklo, vletel dovnútra a poranil 46-ročnému vodičovi hlavu. Ten musel byť prevezený na ošetrenie do trnavskej nemocnice,“ informovala trnavská polícia.

Munipolis Trnava
reklama


Podobné nehody riešili policajti aj v Dunajskej Strede a pri obci Popudinské Močidľany.

 

“Vodiči, ktorým ľad poškodil ich vozidlá, kontaktovali políciu. Vo všetkých prípadoch polícia na mieste zistila, že vodiči, ktorí nehody zavinili, z miesta odišli a v jazde bez zastavenia pokračovali,“ pokračuje polícia.


Celková škoda na troch osobných autách sa vyšplhala na 4500 eur.

 

„Upozorňujeme všetkých vodičov, či už nákladných alebo aj osobných áut, že v zmysle zákona sú povinný si pred jazdou odstrániť z vozidla a aj z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. V prípade, ak dôjde k poškodeniu auta v dôsledku uvoľneného ľadu, môžu policajti uložiť vinníkovi na mieste blokovú pokutu až do 50 eur. Ak dôjde k závažnejším následkom, pokuta sa môže vyšplhať až na 650 eur.“

 

Nehoda na obchvate Trnavy. Foto: Polícia

 


Vodiči, ktorým z auta alebo návesu odletí ľad či sneh a v dôsledku toho dôjde k poškodeniu iného vozidla, sú povinní zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície. 


„Ak si túto povinnosť nesplnia, môže im v správnom konaní hroziť sankcia vo výške až do 1000 eur, v závažnejšom prípade až do 1300 eur a zákaz činnosti až do 5 rokov,“ dodáva polícia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama