Trnavské rybníky
reklama

Oplatí sa investovať do drevených paliet? 

AKTUALITY - Firmy | 9.1.2024, 13.30, reklamný článok

Palety už niekoľko rokov nie sú len logistickým prvkom, vďaka ktorému je jednoduchšia preprava. Vo veľkom sa začali používať aj ako interiérový doplnok či dokonca nábytok. Stretnúť sa preto môžete napríklad s posteľou z paliet. Napriek tomu je ich dominantné miesto stále pri prevoze a skladovaní tovaru. Sú ešte stále vhodné?

Oplatí sa investovať do drevených paliet? 

Ilustračné foto: Олег Копьёв / stock.adobe.com


Na Slovensku sa najčastejšie stretávame s europaletami, čo sú klasické drevené palety. Len na okraj spomenieme, že okrem drevených sa môžete stretnúť s oceľovými alebo plastovými. 

 


Oplatí sa vám kúpiť drevené palety? 

1. Áno, pretože sú lacné 

V porovnaní s vyššie spomenutými druhmi paliet, sú drevené palety cenovo najdostupnejšie. Najmä, ak ich potrebujete do svojej firmy niekoľko, nemusíte sa obávať, že by ste potrebovali mať vysoký rozpočet. Zároveň sú drevené palety ľahko dostupné. Nemusíte tak pri zháňaní osloviť zahraničného dodávateľa, dodávateľov nájdete aj na Slovensku. 

 


2. Áno, pretože sú pevné 

Drevo len tak niečo nezničí. Samozrejme, s výnimkou ohňa a vody. Avšak ťažký materiál dokáže drevo udržať. Drevené palety sú preto vhodné na uskladnenie a prepravu ťažkého tovaru, krabíc alebo kontajnerov. 

 


3. Áno, pretože sa dajú rýchlo opraviť 

Ak by sa vám predsa kúsok palety odlomil alebo poškodil, nemusíte kúpiť novú paletu. Stačí vám doska, klince a kladivo. To nás vedie k tomu, že poškodené palety viete využiť rôzne. Môžete ich použiť ako drevo do krbu, menšiu časť palety napríklad na kreatívnu poličku na ukladanie kníh. 

 


4. Áno, pretože nevyžadujú špeciálnu starostlivosť 

Palety môžeme uskladnené prakticky kdekoľvek, jedinou podmienkou je, aby na ne nepršalo. Ak však paletu zakryjete vode odolnou plachtou, vydrží vám aj vonku. Drevené palety vám vydržia skutočne veľmi dlho. 

 

 

Ak stále zvažujete či sú palety vhodným skladovacím prostriedkom, na záver vám len povieme, že na trhu existujú aj polpalety či štvrťpalety.

 

Potrebujete previezť materiál z bodu A do bodu B len jedenkrát? Potom sú k dispozícií aj jednorazové palety.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama