ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.1.2024, 22.12, Ján Král

Do hry sa zapojili aj dve zimné posily Krizmanič a Burke, Poznar ešte sledoval duel len z hľadiska.

Spartak v úvode Tipsport Malta Cup-u podľahol Olomoucu

Erik Daniel v prvom polčase zamestnával obranu Olomouca. Foto: Domenic Aquilina

Spartak Trnava prehral v úvodnom stretnutí Tipsport Malta Cup-u so Sigmou Olomouc 0:2. Duel sa hral na Štadióne Ta Qali, ktorý je národným futbalovým stánkom stredomorského ostrovného štátu.

Andeli začali zápas svižne, zblízka nebezpečne hlavičkoval Bainovič, skórovať mohol v prvom polčase aj Karhan, ktorý z hranice šestnástky vyslal prudkú ranu.

Z gólu sa ale tešil český klub. V 36. minúte podkopol Djurič v pokutovom území prenikajúceho Fialu a z nariadenej penalty poslal Olomouc do vedenia Zorvan.

Hanáci mali ešte jednu dobrú príležitosť, po nepresnej prihrávke Mikoviča v strede ihriska išiel do úniku Singhateh, Vantruba mu ale jeho zakončenie vyrazil.

Do druhého polčasu poslal tréner Spartaka Michal Gašparík kompletne novú jedenástku, už v úvodných sekundách druhého dejstva však Olomouc podnikol kombinačnú akciu, zadáci Trnavy nedokázali útok Olomouca zastaviť, strelu Mosesa Amasiho ešte nešťastne podvihol Ujlaky a lopta zapadla za chrbát brankára Rusova.

S výsledkom mohol niečo spraviť debutant v trnavskom drese Burke. Po úniku z ľavej strany mu strelu zneškodnil brankár Sigmy, neskôr si šikovne nabehol na pas za obranu, obišiel brániaceho hráča, no v gólovej pozícii trafil tyč.

Andeli sú po prvom hracom dni turnaja na poslednom mieste tabuľky, keďže v druhom stretnutí si po bezgólovej remíze podelili body Hradec Králové s Austriou Viedeň.

Na červeno-čiernych čaká v sobotu 13. januára o 11:00 práve duel s rakúskym súperom.

Tipsport Malta Cup – 1. hrací deň:

Sigma Olomouc – Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 36. Zorvan (pen), 46. Moses Amasi
SPARTAK (1. polčas): Vantruba – Koštrna, Djurič, P. Karhan, Mikovič – Zeljkovič – Daniel, Krizmanič, Bainovič, Bernát – Djuričin. Tréner: Gašparík
SPARTAK (2. polčas): Rusov – Šulek, Ujlaky, Gorosito, Breznik – Procházka - Ofori, Bukata, Oseni, Burke – Paur. Tréner: Gašparík.

OLOMOUC: Stoppen - Pokorný, Beneš, Novák - Krišťál, Breite, Pospíšil, Elbel - Fortelný, Singhateh, Zorvan.
Striedali: Fiala, Chvátal, Matys, Vraštil, Sláma, Dele, Ventúra, Vodháněl, Langer, Moses Amasi, Zifčák, Růsek

Hradec Králové – Austria Viedeň 0:0