Trnavské rybníky
reklama

Brestovany si užívajú vydarenú sezónu, na sústredenie idú do Turecka

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.1.2024, 07.00, Ján Král

O futbal je v obci záujem, v lete trénovalo 35 hráčov. I preto majú v klube dokonca aj béčko.

Brestovany si užívajú vydarenú sezónu, na sústredenie idú do Turecka

Róbert Šiška (v červenom druhý zľava) po zápase o tretie miesto na halovom turnaji oblastného zväzu s Cíferom. Foto (3x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbal v Brestovanoch v posledných rokoch ožil. V klube pôsobí toľko hráčov, že dokážu zložiť až dva dospelé tímy. Áčko bojuje o postup v ôsmej lige, v najnižšej súťaži figuruje už niekoľko sezón B- tím.

 

Najpopulárnejšia loptová hra v obci chutí, dôkazom toho je aj fakt, že mančaft pôjde v zime na sústredenie do Turecka. Časť sumy si pritom hradia futbalisti sami.


Do krajiny polmesiaca zamieri víťaz jesennej časti RUBBEX 8. ligy B od 15. do 21. februára, tábor si rozloži mančaft v dovolenkovom letovisku Belek

ŠUPA technika
reklama


„Toto sústredenie sme plánovali už koncom augusta, ešte sme vtedy nevedeli, že skončíme po jeseni prví v tabuľke. Takto je to v podstate aj odmena pre hráčov. Chodievali sme na sústredenie do Korne, kde majú krytú halu s umelou trávou, teraz už je Turecko finančne na veľmi podobnej úrovni ako pobyt v tejto severoslovenskej lokalite,“ vraví Róbert Šiška, hrajúci tréner Brestovian.


Pobyt v krajine polmesiaca si z polovice hradia hráči, druhú časť financií zohnali sponzorsky. „V rámci sústredenia odohráme aj jeden zápas, máme tam prisľúbený zápas so súperom z nižšej súťaže,“ pokračoval Šiška.


Na pobyt v krajine polmesiaca sa Brestovančania naladili pozitívnym vystúpením na halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava, kde  obsadili v desaťčlennej konkurencii tretie miesto.


„Vládne s tým veľká spokojnosť, nečakali sme až tak dobré umiestnenie na premiérovom štarte na tomto turnaji. Dlhé roky sme sa do haly chceli prebojovať, ale nepodarilo sa to, aj keď nám chýbalo málo. Na podujatí hrali kvalitné tímy, turnaj mal dobrú úroveň.“

 

Tím Brestovian na nedávnom halovom turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava.

 


V Brestovanoch podľa Róberta Šišku platí, že sa hrá takpovediac za párky a pivo.

 

„Keď som sa vrátil pred päť a pol rokom zo Zavara a nastúpil som ako tréner A-mužstva, s vedením sme si povedali, že v klube nebudú platení hráči. Tejto línie sa držíme. Teší ma, že sa vrátili mnohí naši hráči z iných klubov, súčasný široký káder je aj zrkadlom toho, že sme dobre pracovali s dorastencami. Robíme rôzne akcie, dobre sa trénuje, chalani sú v klube očividne spokojní. Nemáme len domácich hráčov, možno tridsať percent je cezpoľných. Zlepšila sa klubová infraštruktúra, chodíme na sústredenie, máme klubové vychádzkové veci, myslím si však, že najdôležitejšie je, že v klube tvoríme dobrú partiu.“


Brestovany majú po jeseni päťbodový náskok pred druhými Šúrovcami, boj o postup ale ešte ani zďaleka nevzdali vo Veľkých Kostoľanoch, Moravanoch a Zavare, tí všetci zhodne strácajú na lídra sedem bodov.


Určite chceme postúpiť. Cez pandémiu sme siahali na vyššiu súťaž, sezóna sa nedohrala a zišlo z toho. Možno by sme si inak postup vybojovali. Samozrejme, nebude ľahké si prvú pozíciu udržať, čakajú nás ťažké stretnutia, či už to budú duely so Šúrovcami, Zavarom, Moravanmi alebo Veľkými Kostoľanmi. Všetko sú to silní súperi, budeme sa ale snažiť dotiahnuť to do zdarného konca,“ vraví Róbert Šiška.


„Za najväčšieho konkurenta som považoval Zavar, ktorý ku koncu sezóny nezvládol kľúčové zápasy. Myslím si však, že náš hlavný súper budú asi Moravany. Vyzerá to tak, že aj Šúrovce majú veľmi silné družstvo, keď sa im ešte uzdravia hráči, môžu miešať karty.“


Brestovany stavajú na silnom kolektíve, ten však vždy ťahajú dopredu kvalitní jednotlivci.

 

„Určite treba vyzdvihnúť Alexa Salvianyho. Ide o výborného futbalistu, hrával aj za mládežnícke družstvá Spartaka či Lokomotívy. Pre nás je to kľúčový hráč stredu poľa. Výborne sa ujala posila zo Zelenča Vlado Formanko. Takisto náš stopér a kapitán Peter Vidovič hral výborne. Nechcem ale vyzdvihovať len jednotlivcov, o jesenný úspech sa zaslúžil celý kolektív, ktorý podával veľmi dobré výkony,“ dodal. 

 

Béčko má zmysel

Brestovany majú aj svoj B-tím, ktorý figuruje v A-skupine najnižšej súťaže na siedmej priečke. Tvoria ho ostaršení dorastenci a hráči, ktorí nemajú dostatočnú minutáž v áčku. 


„V lete nás bolo 35. Dôležité je, že všetci majú záujem aj trénovať a chodia tiež na zápasy. Vtedy to má zmysel. Pre nás je to výborné, samostatne by sme asi nezložili dorast ani béčko. V áčku by všetci pri takom počte zase nemali dostatočnú hernú prax, takže takto si môžu zahrať napr. aj po zranení v béčku, získajú hernú prax a následne môžem hráčov vytiahnuť do áčka, čo už sme v posledných rokoch urobili a dnes hrávajú pravidelne. Takže sa to určite oplatilo,“ uviedol Šiška.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama