Spartak vs. Austria: Burke je v základe, Štetina a Poznar nenastúpia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.1.2024, 09.34, Ján Král

Tipsport Malta Cup pokračuje v sobotu druhým hracím dňom.

Spartak vs. Austria: Burke je v základe, Štetina a Poznar nenastúpia

Na poste ľavého obrancu začne zápas proti Austrii Martin Mikovič, jeho konkurent na tomto poste Miha Kompan Breznik do hry tentoraz nezasiahne. Foto: Domenic Aquilina

Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou už päť dní sústredenia na Malte. Ubytovaní sú v hoteli Salini Resort, kde prostredie dôverne poznajú už z predošlých rokov.

Realizačný tím andelov ordinuje mužstvo dvojfázové zaberačky, na hráčoch vidno po úvode prípravy značnú únavu.

„Chalani šomrú v podstate non-stop, máme v tíme veľa tridsiatnikov, to je silná partička, ktorá všetko komentuje. Tolerujem to, kým je to v hraniciach a idú na sto percent, neprekáža mi to,“ usmial sa tréner Spartaka Michal Gašparík.

Spartakovci majú za sebou jeden zápas Tipsport Malta Cup-u, Olomoucu podľahli 0:2.

„Zápas nám ukázal dosť pozitívnych vecí, na prvý zápas to malo solídnu úroveň a vysoké tempo. Česi sú zvyknutí z ligy na vyššie tempo, donútili nás behať. Prvopolčasová partia bola na môj vkus dosť často iba v strednom bloku, mohla byť aktívnejšia vo vyššom pressingu, čo sa nám darilo v druhom polčase. Výsledok nebol dobrý, súper mal v prvom polčase dve situácie, okrem toho nevystrelili na bránku, pritom sme tam mali lepšie situácie. Druhé dejstvo sme začali zle, po rozohrávke sme hneď stratili loptu a dostali sme gól. Zase sme tam mali viac šestnástkových situácií, ale nepremenili sme ani dve dobré príležitosti Burkeho. Duel nám ukázal, čo vylepšiť, aj keď systémovo sa až tak na súperov nechystáme, ako v ostrých stretnutiach,“ vrátil sa k stretnutiu trnavský kouč.

Dnes pokračujú súbojom s Austriou Viedeň, stretnutie sa začína o 11:00, streamuje ho Tipsport cez svoju webovú stránku.

Spartak nastúpi proti Rakúšanom v tejto zostave: Takáč – Šulek, Koštrna, Djurič, Mikovič – Zeljkovič – Ofori, Oseni, Bernát, Burke – Djuričin.

„Chalani, ktorí mali včera len jeden tréning, odohrajú gro zápasu, asi 70 – 75 minút. Na záverečné minúty pretočíme ďalších hráčov, ktorí sa pripravovali dvojfázovo. V poslednom zápase zase partie vymeníme,“ predostrel zámer Gašparík.
„Azango nehral prvý zápas pre preťaženú achilovku, už je ale v poriadku, takže pôjde hrať aspoň na kratší časový úsek. Štetinu ešte chceme pošetriť, aj keď už trénuje naplno. Pôjde však až do pondelkového duelu s Hradcom Králové. To isté platí o Poznarovi, ktorý začal intenzívne trénovať.“

V nedeľu mužstvo opustí Adrian Zeljkovič, ktorý sa pripojí k slovinskej reprezentácii na sústredení v USA. Spartakovci mali v pláne odohrať okrem Tipsport Malta Cup-u ešte aj prípravný duel s jedným z maltských tímov, napokon však od tohto plánu upustili.