Trnavské rybníky
reklama

Austria prejavila rešpekt Djuričinovi, Gašparíka trápili lacné góly a zahodené šance

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.1.2024, 17.32, Ján Král

Spartakovci pokračujú v hernom pobyte na Malte.

Austria prejavila rešpekt Djuričinovi, Gašparíka trápili lacné góly a zahodené šance

Marco Djuričin strelil jeden z dvoch gólov Spartaka do siete Austrie. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Meranie síl s rakúskym futbalom v rámci Tipsport Malta Cup-u nedopadlo pre Spartak Trnava výsledkovo podľa predstáv. Záverečná akcia zápasu rozhodla o víťazstve 3:2 pre Austriu Viedeň.


Trénera andelov Michala Gašparíka po zápase hnevali inkasované góly, duel však vníma v kontexte prípravného obdobia, keď výsledky nie sú prvoradé. Červeno-čierni sa na súpera podrobne nepripravovali ani systémovo, zvolili rozvoj svojej hernej schémy.


„Pokiaľ by sme hrali takýto ťažký zápas proti tímu s rozostavením 3-4-3 súťažne, pôjdeme so systémom 4-2-3-1, ale chceli sme zostať v našom systéme aj z pohľadu defenzívy, aby sme si to vyskúšali,“ vysvetľoval Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


V dueli videl napriek prehre aj pozitíva. „Odohrali sme pre nás ďalší dobrý zápas, hralo sa vo vysokom tempe, v prvom polčase ukázal súper kvalitu a nechali nás behať. Aj my sme však mali svoje situácie. Nevedeli sme však dať gól, Djuričin až z tretej - štvrtej šance skóroval. Inkasovali sme zbytočne po rohu i v posledných sekundách hry v nadstavenom čase, keď bolo 2:2 a súpera sme pritlačili. Miestami nám haprovala defenzíva, v začiatku druhého polčasu sme boli rozhádzaní,“  hodnotil Gašparík.

 

Stretnutie s Austriou označil za pozitívnu skúsenosťou s rakúskym futbalom. Cení si taktiež možnosť konfrontácie s českým futbalom, navyše, na kvalitných terénoch a príjemnom stredomorskom počasí.

 

Trávnik národného maltského štadióna bol výborne pripravený, v čase duelu ortuť teplomera ukazovala príjemných 15 stupňov.


„Slovenská liga sa nehrá v takej intenzite ako vyspelejšie súťaže. Cítili sme to aj v Európskej konferenčnej lige. Spravíme podobný objem, ale intenzita nám chýba. U Rakúšanov bola vidieť aj vyššia agresivita. Ak náš hráč vyšiel spod tlaku, okamžite bol faulovaný. Tomu sa potrebujete prispôsobiť, musí si to postrážiť aj rozhodca, na konci tam boli na hrane súboje z oboch strán. Česi sú tiež známi výbornými fitnes dátami z ligy. Konfrontácia s tímami z Čiech či Rakúska je dobrá, musíme prepnúť na vyššie tempo ako máme v slovenskej lige. Vidíme to aj na dátach z týchto turnajových zápasov. Hráči to cítia tiež zo súbojov, keď nemajú toľko času na ich riešenie ako v domácej lige,“ pokračoval trnavský kouč.

 

 

Tréneri rozdelili trnavské mužstvo pred zápasom na dve zostavy. Prvá odohrala 70 minút, druhá, ktorá mala deň predtým dvojfázovú zaberačku, hrala záverečných 20 minút.


„Stál proti nám veľmi kvalitný súper, hrali dobre na lopte, museli sme veľa brániť a nebolo to ľahké. Mali sme viac podržať loptu, hlavne v prechodovej fáze, aby sme boli nebezpečnejší, ale napriek tomu sme mali  príležitosti. Z tohto pohľadu to nebolo zlé, dokázali sme sa do toho dostať, inkasovali sme však lacné góly. Stále sme v príprave, v zápase sme už časom cítili nohy, únava sa kumuluje. Hodnotím to ale ako dobrú previerku,“ komentoval priebeh stretnutia stredopoliar andelov Ján Bernát, ktorý hral v základnej zostave.


Michal Gašparík ešte v dueli šetril Lukáša Štetinu a Tomáša Poznara, obaja by mali nastúpiť do pondelkového súboja s Hradcom Králové (15.1. o 13:00, priamy prenos bude na RTVS).


Andeli sú zatiaľ v štvorčlennej tabuľke poslední bez bodu, práve svojho najbližšieho súpera ale môžu v konečnom poradí predbehnúť.

 

Hradec Králové totiž remizoval v ďalšom stretnutí druhého hracieho dňa so Sigmou Olomouc 1:1 a doposiaľ získal dva body. Austria a Olomouc majú po štyri.

 

Rakúšania tlieskali Djuričinovi

Austria môže turnaj vyhrať, jej tréner Michael Wimmer však v dueli s Trnavou tiež hľadel primárne na iné ukazovatele, ako na výsledok.


 „Odohrali sme veľmi dobrú polhodinu prvého polčasu. Dostali sme sa presne do akcií, ktoré nacvičujeme posledné dni, kde dynamicky nabiehame smerom k obrannej línii. Musíme však byť ešte efektívnejší. Veľmi sa mi páčilo, ako chlapci realizovali na ihrisku to, čo robíme tréningu. Na konci bolo vidno na hráčoch únavu. Videl som však niekoľko dobrých výkonov," chválil Wimmer.


Pozitívne sa vyjadril aj o trnavskom mužstve. „Spartak sa ukázal ako silný a kompaktný tím v defenzíve, bolo ťažké sa proti nim presadiť, ale to je to, čo potrebujeme nacvičiť do ligy. Je to pre nás dôležité. Vpredu majú aj vďaka Marcovi Djuričinovi kvalitu. Bol to pre nás veľmi zaujímavý súper.“


Pre spomínaného Marca Djuričina bol súboj s Austriou špecifický. V klube v minulosti hrával, keď vybiehal v úvode pobytu na Malte prvýkrát na tréning a šiel okolo hráčov Austrie, zožal od nich potlesk. Vo viedenskom tíme je uznávanou osobnosťou. 


„Bolo to príjemné. Je to klub z môjho rodného mesta, drvivú väčšinu kádra a trénerského tímu poznám. Bolo pekné znova ich stretnúť a zároveň trochu náročné proti Austrii hrať. Teší ma, že som skóroval,“ povedal Djuričin.


V tejto súvislosti sme sa pýtali, či by si vedel v budúcnosti predstaviť návrat do Austrie.

 

„Keď som prichádzal do Trnavy, mal som dobrú komunikáciu s prezidentom Spartaka Petrom Machom a hlavným trénerom Michalom Gašparíkom, ktorý ma chcel do tímu, čo bolo príjemné. Teraz sa sústreďujem len na Spartak, chcem klubu niečo splatiť, dlho ma nevideli…,“ dodal Djuričin, ktorý na jeseň dlhšie pauzoval pre zdravotné problémy.

 

Ako sám však dodal, už je úplne fit a pripravený čo najviac pomôcť tímu.

 

z Malty JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama