Trnavské rybníky
reklama

Za milovaným klubom cestovali až na Maltu: Spartak je súčasťou našej identity

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.1.2024, 12.02, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka majú počas duelov Tipsport Malta Cup-u fanúšikovskú podporu v hľadisku.

Za milovaným klubom cestovali až na Maltu: Spartak je súčasťou našej identity

Fanúšikovia Spartaka na Malte počas zápasu s Austriou Viedeň, v 20. minúte nemohla chýbať tradičná vytleskávačka. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Oddanosť fanúšikov Spartaka ku svojmu klubu je obrovská. Za mužstvom neváhajú cestovať vo veľkých počtoch aj na ihriská súperov a podporiť mužstvo v boji o súťažné body.

 

Niektorí dokonca prišli podporiť červeno-čiernych na prípravné zápasy, ktoré mužstvo absolvuje v týchto dňoch na Malte. Za svojím klubom tak precestovali zhruba dvetisíc kilometrov!


Duel s Austriou Viedeň (2:3) sledovali na národnom maltskom štadióne Ta´ Qali zhruba dve desiatky fanúšikov trnavského klubu. Bola medzi nimi aj štvorčlenná rodina Runovcov – otec, mama, syn a dcéra.

ŠUPA technika
reklama


Hlava rodiny Alfréd a jeho syn Tomáš sú verní fanúšikovia klubu, keď sa dozvedeli, že Spartak sa aj tento rok zúčastní na Tipsport Malta Cup-e, neváhali a vymysleli rodinný výlet a vo štvorici sa vydali na stredomorský ostrov.


Popri spoznávaní krás Malty si pochopiteľne nenechali ujsť futbalové vystúpenie svojho milovaného tímu.


„Ešte ako gymnazista som zažil starú éru končiacich legiend Spartaka, ako boli Karol Dobiaš, Jožko Adamec či Dušan Keketi. Mužstvo už bolo vo fáze ústupu z pozícií, ale pre mňa osobne bol obrovskou motiváciou futbalový príbeh Antona Malatinského. To ako postavil silný Spartak, päťnásobného majstra, je inšpiratívne. Človek si pri futbale tiež nájde množstvo kamarátov. Trnavákov považujem za priamych ľudí a to mi sedí,“ vraví Alfréd Runa.


Ostatných 20 rokov chodia na futbal spoločne so synom Tomášom, ktorého tiež postretla „Diagnóza Spartak“. Navštevujú domáce zápasy, cestujú aj na ihriská súperov, absolvovali i viaceré zahraničné výjazdy, keď andeli hrali európske poháre.


„Spartak je súčasťou našej identity. Zdieľanie radosti, alebo aj smútku s najlepšími fanúšikmi na Slovensku patrí k tomu. Dostala ma atmosféra, človeka to strhne,“ hovorí Tomáš Runa.


Napriek tomu, že duel s Austriou mal iba turnajový charakter a pre mužstvá slúži hlavne ako príprava na jarnú časť sezóny, fanúšikovia Spartaka v zápase nevynechali tradičnú vytleskávačku v 20. a 70. minúte, pokrik Trnava do teho! a z gólov sa tešili, ako by znamenali ligové triumfy.


„K mojím obľúbeným hráčom patrí celá trnavská skupina od Mikiho až po Romana Procházku. Dôležité je, že ako fanúšik sa môžem s určitými typológiami hráčov identifikovať. Máme v mužstve aj viacerých legionárov, ak majú futbalové srdce na správnom mieste, je to v poriadku. Fascinujúci je pre mňa Tomáš Poznar, pred ním napr. Martin Hruška. Sú to typy, ktoré síce nie sú z trnavského priestoru, ale stotožnili sa s klubom, mám z nich pocit, že trnavské genius loci ich v pozitívnom slova zmysle zožralo,“ poznamenal Fredy, ako staršieho z Runovcov prezývajú.


„U Filipa Bainoviča sa mi páči jeho ľudská stránka. Keď vyhral anketu Gól mesiaca, venoval získanú odmenu mládeži Spartaka. Vzhľadom na moje rakúske korene mám blízko aj k Marcovi Djuričinovi. Vždy ma poteší, keď v Trnave hrá rakúsky futbalista,“ dodal Tomáš.

 

Z Malty JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama