Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka Gašparík hovorí o uzavretom kádri, zásadné zmeny neočakáva

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.1.2024, 18.32, Ján Král

Turnaj Tipsport Malta Cup vyhrala Sigma Olomouc, ale len o skóre pred Austriou Viedeň a Hradcom Králové.

Tréner Spartaka Gašparík hovorí o uzavretom kádri, zásadné zmeny neočakáva

Gólová hlavička Djuričina do siete Hradca Králové. Foto: Lukáš Grinaj 

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava prehral vo svojom záverečnom zápase Tipsport Malta Cup-u s Hradcom Králové 1:2.

 

Za andelov skóroval Marco Djuričin, gól padol po peknej akcii, pri ktorej andeli dobre preniesli ťažisko hry na pravú stranu, Azango prešiel cez obrancu, prihral Procházkovi a jeho center zúžitkoval presnou hlavičkou spomínaný Djuričin.

 

Podobných momentov však bolo zo strany červeno-čiernych v stretnutí tentoraz málo.

ŠUPA technika
reklama


„Nebol to pekný futbal, ani ihrisko tomu nenahrávalo, zápas bol strašne súbojový, lopta bola často vo vzduchu, vzniklo veľa faulov. Dosť sme sa tomu prispôsobili, boli sme nevýrazní, v súbojovosti sme zaostávali, nebola tam futbalovosť. Výsledok opäť nie je dobrý, aj keď nie je úplne najpodstatnejší. Už to z našej strany nemalo energiu, ani také tempo ako predošlé dva zápasy. Nedokázali sme sa výraznejšie presadiť v ofenzíve, aj keď sme mali ešte dve situácie, ktoré mohli skončiť gólom, neboli sme efektívni a dostali sme lacné góly. Nemali by sme si nechať streliť dva také góly. Prvý ešte padol po vypracovanej akcii, pri druhom sme ale nechali súpera ľahko odcentrovať, na zadnej žrdi nás pretlačil súperov hráč. Počas celého duelu nám robilo problém, keď nás dotláčali. Futbalovosť, ktorú v sebe naši hráči majú, neukázali,“ hodnotil tréner Spartaka Michal Gašparík


Proti účastníkovi českej najvyššej súťaže sa andelom nedarilo ani herne, na maltskom Štadióne Tonyho Bezzinu pôsobili spartakovci hlavne v prvom polčase unaveným dojmom, pod ktorý sa podpísal zrejme aj nabitý program a dvojfázové tréningy.


„To, že v príprave nemáme výsledky, nie je nič nové. Nemali sme ich v tejto lige ani pred rokom, ani v lete a napokon sme sa prebojovali až do Európskej konferenčnej ligy. Zápasy mi však niečo ukázali, kryštalizuje sa zostava, ukazuje sa, ktorí hráči majú lepšie formu a ktorí naopak nemajú. Ešte máme dosť času, nedali sme si už na Malte ďalší zápas, aby sme mohli dobre potrénovať. Prípravné obdobie máme krátke, nechávame si teraz ešte týždeň na to, aby sme pritvrdili ešte viac v tréningoch. Doma už nás bude čakať iba generálka, budeme vylaďovať a hľadať optimálnu zostavu. Teraz bolo cítiť, že aj hráči už toho mali dosť. Taký Lukáš Štetina hral prvýkrát po zranení, podobných hráčov tam bolo viac, potrebujú sa ešte rozdýchať, dostať sa do toho,“ pokračoval Gašparík.

 


Tréner andelov na Tipsport Malta Cup-e nevyskladal ani v jednom z duelov základnú zostavu, ktorú nosí v hlave pre ostré duely. Priestor chcel dať všetkým hráčom, ktorí sú na hernom pobyte na stredomorskom ostrove.

 

Do posledného duelu nenaskočil Jaheem Burke, ktorý sa sťažoval na ľahkú chorobu, iba pár sekúnd stihol odohrať Tomislav Krizmanič, keď mu súperov hráč v súboji nešťastne trafil kopačkou do tváre a miesto mu museli zašívať.

 

Trnavčania na turnaji nezažiarili, ani vyložene nesklamali, pobyt si ešte oproti ostatným tímom predĺžia, na ostrove zostanú do 21. januára.

 

„Každý sa pohyboval približne vo svojom štandarde, niekto s lepšou formou, niekto so slabšou. Potešil ma nový hráč Burke, ktorý toho už má dosť, má preťažený organizmus a dnes potreboval voľno, tak sme ho nedávali do zápasu. Skôr som spokojný s novými hráčmi, Krizmanič nemohol pokračovať v zápase, ostatných už poznám, otázka už len je, kto bude mať lepšiu formu, toho vyberieme do zostavy.“

 

Zraneného Krizmaniča museli striedať už v úvode po nešťastnom zákroku súpera, ktorý mu spôsobil kopačkou tržnú ranu na hlave. Foto: Lukáš Grinaj

 


Káder Spartaka je podľa Gašparíkových slov uzavretý, ďalšie príchody v Spartaku túto zimu už neplánujú. Otázka je, či nepríde ešte na niektorého z hráčov zaujímavá ponuka z iného klubu. 


„Verím, že neodíde nikto. Viem, že o Takáča je záujem, ale máme ho pod zmluvou. Takisto Zeljkoviča. Musela by prísť fakt adekvátna ponuka, ktorá by zaujala aj klub. Nemyslím si, že sa to teraz stane. Maximálne sa môže stať, že niekto s menším herným vyťažením by mohol ísť na hosťovanie. Inak máme káder takmer uzavretý,“ dodal Gašparík.

 


Kapitán Spartaka Martin Mikovič odohral proti Hradcu Králové záverečných 20 minút, keďže v predošlom dueli s Austriou patril do skupiny hráčov s väčšou minutážou.


„Hrali sme s kvalitným mužstvami, hlavne Austria v prvom polčase hrala veľmi dobre. V tomto zápase by som opakoval trénerove slová, Hradec Králové hral bojovne, produkoval fyzický futbal, keby sme aj chceli hrať kombinačne, veľa sa toho nedalo spraviť. Tento turnaj nám veľmi výsledkovo nevychádza, ale sú tu dobré podmienky, dobre sa tu trénuje, výsledky budú dôležité v lige,“ poznamenal Mikovič.

 

Kotal: Trnava bola dobrý súper

Tréner Hradca Králové Václav Kotal prejavil spokojnosť s turnajom. „V prvom rade chcem poďakovať Tipsportu za skvele zorganizovaný turnaj a naplnený veľmi dobrými tímami pre nás. Z tohto pohľadu je to pre nás určite dobrá príprava. Podľa správ z Česka by sme tam trénovali na zmrznutej umelke. Tréningové plochy aj všetko ostatné bolo skvelé, takže sme maximálne spokojní. Teší ma tiež, že sme neprehrali, dvakrát sme remizovali, raz vyhrali. Ide stále o začiatok prípravy, nikto sa nezranil, do sezóny teda máme pozitívny vstup,“ uviedol Kotal.


K zápasu s Trnavou povedal: „V poli to bolo vyrovnané stretnutie, mali sme viac šancí, problémy nám robilo pravé krídlo Spartaka (Azango, pozn. red.), mohli sme ale vyhrať aj vyšším rozdielom, v druhom polčase brankár Rusov reflexívne zneškodnil zakončenie Hlaváča zblízka. To nás napokon pripravilo o šancu vyhrať turnaj. Trnava bola veľmi dobrým súperom, pohybovo dobrým, som rád, že sme im veľa šancí nedovolili,“ zhodnotil skúsený český tréner.


Spartak skončil na poslednom štvrtom mieste, keď predtým prehral so Sigmou Olomouc 0:2 a s Austriou Viedeň 2:3.

 

Ostatné tri mužstvá mali zhodne päť bodov. Turnaj o skóre vyhral Olomouc (skóre 3:1), ktorému v záverečnom stretnutí stačila bezgólová remíza s Austriou.

 

Rakúšania obsadili druhú priečku, o ktorú by sa podelili s Hradcom Králové. Keďže oba tímy mali skóre 3:2 a v ich vzájomnom dueli sa zrodila remíza 0:0, rozhodol los a ten bol v prospech viedenského celku.

 

z Malty JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama