ŠPORT - Volejbal | 18.1.2024, 11.18, prispievatelia

Žilina nasadí na Trnavu aj bosnianske legionárky Popič a Kokolj či Kolumbijčanku Piñeres.

Trnavské volejbalistky vyprášili Pezinok, najbližšie hrajú v Cíferi so Žilinou

Zo zápasu s Pezinkom. Foto: Elena Kotvasová

V 17. kole Niké extraligy žien vo volejbale privítali trnavské volejbalistky tím ŠVK Pezinok. Kto prišiel na zápas o niečo neskôr, zmeškal vedenie domácich 4:0, neskôr 11:2.

Hráčky hlavného trénera Rastislava Filípka začali koncentrovane, s minimom chýb a súperky doslova valcovali hneď od úvodu prvého setu.

Hostky pricestovali do Trnavy s mierne obmeneným kádrom, keď mladé volejbalistky doplnili skúsené hráčky.

Nezohratosť kádra Pezinka sa prejavila aj v druhom sete, v ktorom im domáce dovolili uhrať iba osem bodov, pričom Trnavčanky prehrávali v úvode setu 0:3! Rýchlo sa však vrátili k svojej hre a v ďalšom priebehu setu dovolil súperkám uhrať iba päť bodov.

Najvyrovnanejší bol tretí set, v ktorom hostky prestali robiť chyby a domáce poľavili v koncentrácii. Aj keď v priebehu prvej polovice setu Pezinčanky viackrát viedli, od stavu 13:12 bol set ako aj celý zápas v réžii domácich.

Trnavčanky zaznamenali ôsme víťazstvo v sezóne a udržali si siedme miesto v tabuľke o bod pred Prešovom.

K víťazstvu najviac prispela šiestimi esami trnavská nahrávačka a najlepšia hráčka zápasu na strane Trnavy Sofia Sivičeková.

"Som veľmi rada, že sme vyhrali a víťazstvom sme otvorili nový kalendárny rok. Hlavne nás držal servis a koncentrácia počas celého zápasu aj za vysokého stavu. Myslím si, že to bol veľmi dobrý výkon od všetkých dievčat. Musíme sa dobre pripraviť na sobotu, pretože nás čaká dôležitý zápas so Žilinou. Všetkých divákov pozývam na sobotný zápas do cíferskej haly," zhodnotila po zápase MVP zápasu Sofia Sivičeková.

Hráčky zápasu Kristína Úradníčková a Sofia Sivičeková. Foto: Elena Kotvasová

Záverečné kolo prvej časti odohrá Hit UCM Trnava v sobotu 20. januára od 19.00 v cíferskej športovej hale. Trnavčanky sobotným zápasom môžu odsunúť Žilinu do skupiny 5. – 10. pred play-off.

Diváci v Cíferi sa môžu tešiť na veľmi napínavý zápas. Zápas Niké extraligy žien vo volejbale bude v Cíferi premiérovo a tak ako všetky zápasy, aj tento zápas bude vysielaný na Niké TV.

V kádri Žiliny sa predstavia aj legionárky: kolumbijská reprezentačná univerzálka Sofia Cuartas Piñeres, smečiarka Katarína Popič a Jelena Kokolj, obe z Bosny a Hercegoviny.

Už pred záverečným kolom sa víťazom prvej časti stalo družstvo Volley Project UKF Nitra.

Radosť Trnavčaniek po víťaznom zápase. Foto: Elena Kotvasová

Hit UCM Trnava – ŠVK Pezinok 3:0 (10, 8, 17)
Rozhodovali: Gerboc a Kováč, 200 divákov.
HIT UCM: Kotuličová 8, Sivičeková 7, Rosinská 13, Límová 5, M. Jančová 9, Jánošíková 9, liberky Pagáčová a Vydrová (Sukovská 1, Grófová 0, Povrazníková 3). Tréner: R. Filípek.
ŠVK: Šavoltová 5, Rusnáková 4, Beňová 4, Ľ. Písečná 4, Kubíková 0, Úradníčková 4, liberky Reginová a Vidová (Mihalíková 3, Malinová 0). Tréner: R. Anda.

Hráčky zápasu: Sofia Sivičeková (Hit UCM Trnava) – Kristína Úradníčková (ŠVK Pezinok)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: "Úprimne, keď som videl Pezinok ako a s kým prišiel, ťažko sa mi to spracovávalo. Celá príprava išla do koša a čakal som, čo sa udeje v prvom sete. Našťastie sme si výrazne pomohli podaním a zatlačili tam, kde potrebujeme. Jediný problém pre nás nastal v druhom sete po prvých troch loptách, prišli naše chyby a vedenie súpera. Našťastie sme si dokázali povedať čo treba robiť a dodržať to a zaslúžene sme vyhrali po dominantnom výkone."

Róbert Anda, tréner ŠVK: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, predviedli sme toho veľmi málo. Trápili sme sa na prihrávke, veľa lôpt sme odovzdávali súperovi zadarmo a nevedeli sa vôbec dostať do zápasu. Viem nájsť pár pozitív, hlavne v treťom sete, ale pokiaľ chceme pomýšľať na lepšie výsledky, musíme začať k veciam pristupovať odlišne. Chceme sa odlepiť od toho dna, ale veci sa nedejú samé od seba, bez väčšej proaktivity a tréningovej zodpovednosti to nepôjde. Družstvo prešlo malou obmenou, pozitívnou a chceme aby to začalo fungovať hneď, ale šport vždy nastavuje kruté zrkadlo realite. My určite chceme, aj keď tomu niekedy výsledky nenasvedčujú a budeme pracovať tvrdo a zodpovedne a verím, že náš čas ešte príde."