Trnavské rybníky
reklama

Futbalový Boleráz má tri posily, formu pôjde ladiť do Turecka

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.1.2024, 08.30, Ján Král

Na sústredení sa bude mať možnosť Boleráz konfrontovať s poľským a dánskym futbalom.

Futbalový Boleráz má tri posily, formu pôjde ladiť do Turecka

Boleráz má v tejto sezóne vysoké ambície, tomu podriaďuje aj zimnú prípravu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Slavoja Boleráz sú už v plnej príprave na odvetnú časť štvrtej ligy, v ktorej majú pred sebou ambiciózny cieľ – postup do vyššej súťaže.

 

Deklarovali ho už na začiatku sezóny a po jeseni sú na druhom mieste, pričom na lídra z Nových Zámkov strácajú len tri body. 


„Máme jasný cieľ, ak by sa aj nepodaril naplniť, nebudeme z toho robiť vedu. Ak si však nedáme najvyššie ciele, nikam sa neposunieme. Chceme vybojovať tretiu ligu. Vieme, že Nové Zámky majú kvalitný tím, o skúsených hráčov sa posilňuje Gabčíkovo, každý zápas bude ťažký, musíme sa dobre pripraviť,“ vraví tréner Bolerázu Lukáš Vido.

ŠUPA technika
reklama


Bývalý útočník Spartaka si za viac ako tri roky, ktoré pôsobí v klube v úlohe hlavného trénera, vybudoval s podporou vedenia klubu veľmi solídny hráčsky káder. Ten cez zimu ešte zosilnel.


Na brankársky post prišiel Bruno Ondruš zo Smoleníc, kraje obrany vystužili mladý spartakovec Michal Turoň a skúsený bek Michal Kovársky, naposledy hráč Vrbového.


„Keďže Michal Hrivňák nestíhal pre pracovné povinnosti tréningy a niekedy vynechal aj zápasy, dohodli sme sa na ukončení spolupráce ešte počas jesene. Andrej Jedlička je zranený, takže k Tomášovi Trníkovi potrebujeme konkurenta. Siahli sme po Brunovi Ondrušovi, ktorého som videl v zápasoch Smoleníc. Má perspektívu a aj keď ho čaká veľký skok v podobe štyroch súťaží, dáme mu šancu,“ hovorí o posile medzi tri žrde Vido.


„Keď sa naskytla šanca získať Michala Kovárskeho, neváhal som. Potrebovali sme k Petrovi Brestovanskému alternatívu na kraj obrany, jeho príchodom máme teraz zdvojené posty. Na kraji defenzívy môže hrať aj Michal Turoň, ktorý je Bolerázčan, na jeseň s nami trénoval a keďže nepokračuje v doraste Spartaka, zobrali sme ho do tímu.“

 

Lukáš Vido (vľavo) udeľuje pokyny počas zápasu. Foto: Ján Král

 


Z kádra odišiel zatiaľ iba Muhammed Bajo, zamieriť by mal do zahraničia. „Je možné, že po sústredení káder zúžime ešte o jedného hráča.“


Práve sústredenie bude headlineom zimnej prípravy Bolerázu. Slavoj ide totiž od 14. do 21. februára na herný pobyt do Turecka.

 

Mužstvo sa ubytuje v päťhviezdičkovom hoteli Innvista v Beleku, k dispozícii bude mať kvalitné ihriská a všetok potrebný servis na prípravu v príjemných klimatických podmienkach.


Absolvujú tu aj dva prípravné zápasy – s Prochowiczankou Prochowice, ktorá hrá na podobnom leveli poľských súťaží ako Boleráz a vyzvú aj dánsky divízny Hørsholm-Usserød.

 

Foto: Hotel Innvista v Beleku.


„Spoločne s hráčmi sa na sústredenie veľmi tešíme. Keď sme išli na pohár do Rybiek, nadhodil som šéfovi klubu Romanovi Vavrovi tento nápad s Tureckom. Len som ho vtedy podpichol, najskôr ma s myšlienkou odbil, veci sa ale dali do pohybu a nakoniec sa toho chytil, stala sa z toho realita a dokonca nám celý pobyt hradí, za čo sme veľmi vďační. Pobyt v Turecku rieši ako sprostredkovateľ Ján Gabriel, bývalý futbalista Spartaka, ktorý má v krajine polmesiaca konexie. Budeme mať ideálne podmienky, kvalitné tréningové plochy a výborný hotel. V Turecku som bol na sústredení dvakrát so Spartakom ako hráč, stačí vám tričko, mikina, je tam teplúčko, u nás by sme na ihriskách v rovnakom čase mrzli,“ dodal Vido.


Ešte do odchodu na exkluzívne sústredenie odohrá Boleráz prípravné zápasy so Sereďou, Novým Mestom nad Váhom a Galantou. Generálkou na ligu bude súboj s NŠK 1922 Bratislava.

 

Plán prípravy Slavoja Boleráz

sobota 20.1. o 10:00: Sereď – Boleráz (umelá tráva v Seredi)


sobota 27.1. o 10:00: Nové Mesto nad Váhom – Boleráz (UT v Novom Meste n.V.)


nedeľa 11.2. o 11:00: Galanta – Boleráz (UT v Galante)


sústredenie v Turecku (14. - 21.2):


piatok 16.2. o 15:00: Prochowiczanka Prochowice – Boleráz


pondelok 19.2. o 15:00: Hørsholm-Usserød – Boleráz


sobota 2.3. o 11:00: Boleráz – NŠK 1922 Bratislava (v Boleráze)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama