Trnavské rybníky
reklama

Talentovaná futbalistka Spartaka Simona Horváthová prestupuje do zahraničia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.1.2024, 18.11, prispievatelia

Futbalistky Spartaka absolvujú zimnú prípravu zatiaľ s minimálnymi zmenami.

Talentovaná futbalistka Spartaka Simona Horváthová prestupuje do zahraničia

Simona Horváthová sa lúči s trnavským dresom, šťastie skúsi v Maďarsku. Foto: Ľubomír Horňák

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na jarnú časť súťaže sa od utorka 9. januára pripravujú aj futbalistky trnavského Spartaka. Oproti pôvodnému plánu bude zimná zaberačka o týždeň dlhšia, keďže úvodné kolo jarnej časti v Prešove bolo preložené na neskorší termín z dôvodu reprezentačných povinností viacerých hráčok červeno-čiernych.

 

Ostrý štart súťaže tak na Trnavčanky čaká až začiatkom marca, kedy vycestujú do Banskej Bystrice. Dovtedy absolvujú zimnú prípravu v domácich podmienkach, ktorú si spestria štyrmi prípravnými súbojmi so zahraničnými súpermi.


Na domácej pôde sa predstavia v úvodnom zápase proti maďarskému druholigistovi Honvédu Budapešť (27. januára) a v záverečnom proti Baníku Ostrava (17. februára). Medzitým dvakrát vycestujú za súpermi, 3. februára sa stretnú s Lokomotivou Brno a 7. februára s Györom.

ŠUPA technika
reklama


Práve do posledne menovaného klubu odchádza talentovaná defenzívna univerzálka Simona Horváthová

 

Slovenská mládežnícka reprezentantka sa v tejto sezóne prezentovala spoľahlivými výkonmi, ktoré vyšperkovala tromi strelenými gólmi. Aktuálne ide o jedinú potvrdenú zmenu v kádri Trnavčaniek.


„Pauza mala svoje výhody a určite nám prospela, dobre sme si oddýchli. Ale už sme sa tešili na návrat na trávniky. Pred sezónou sme si dali ciele, na ktorých chceme ďalej pracovať. Prípravu využijeme zapracovaním na veciach, ktoré nás tlačili počas jesene. Budeme sa venovať štandardným situáciám, ktorých bránenie nám robilo problémy. Ďalej budeme pracovať na našom spôsobe hry, na vysokom presingu, ktorým sa chceme prezentovať. Počasie je síce chladnejšie, ale musíme sa s tým popasovať,“ zneli úvodné slová lodivoda trnavských žien Mateja Chocinu.


„Zatiaľ neprišla žiadna nová hráčka, ale príchodom sa nebránime. Uvidíme, či príde niekto nový, či vytiahneme niekoho z juniorky, všetko sa ukáže v najbližších týždňoch. Realizovať prestupy v našich podmienkach je náročné, dievčat v slovenskom futbale je stále málo. Navyše, nejde výlučne iba o futbal, prestupy sú spojené či už so školou, alebo nejakou prácou, čo prípadné transfery komplikuje,“ pokračoval tréner červeno-čiernych.

 

Trnavčanky sa mali na úvod jari stretnúť s Prešovom, no duel bol odložený na neskorší termín. Foto: Ľubomír Horňák

 

 

Pozitívom je, že v tréningovom procese je už od novembra Lenka Čoknayová, ktorá rok laborovala so zraneným kolenom.

 

Brankárka Janka Červíková už má po operácii kolena a podľa aktuálnych predpokladov by sa mohla vrátiť v priebehu apríla alebo mája.

 

 

Andelkou roka Randová

V závere minulého kalendárneho roka sa uskutočnil galavečer Andel roka, kde bola okrem iného ocenená aj najlepšia futbalistka trnavského klubu za rok 2023. Cenu Anky Belkovej si prevzala skúsená stopérka Erika Randová


Mimochodom, stala sa treťou strednou obrankyňou za tri roky, ktorá sa dočkala podobného ocenenia. Pred ňou sa tešili aj Julianna Pivarčiová v roku 2021 a Viktória Čeriová v roku 2022.


„Ocenenie hráčky roka ma potešilo, bolo príjemne prevziať si túto cenu v kinosále Cinemax plnej osobností, ktoré v nej boli, ale hlavne za prítomnosti mojich rodičov. Pri pohľade na nich som cítila, že sú na mňa nesmierne pyšní, čo bol pre mňa po emocionálnej stránke veľmi silný zážitok, za ktorý som nesmierne vďačná. No na druhej strane hrať v tíme, ktorý má takú kvalitu ako súčasný Spartak, je radosť a získať toto ocenenie je naozaj príjemné. Osobne si myslím, že si ho zaslúži každá jedna z nás úplne rovnako. Máme v družstve veľa kvalitných hráčok, každý post je silno obsadený a podľa mňa je skôr náhodou, že anketu v poslednej dobe vyhrávame my, stopérky,“ vrátila sa ku galavečeru hráčka roka trnavského klubu Erika Randová.

 

Erika Randová sa stala víťazkou ceny Anky Belkovej pre najlepšiu hráčku Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 


Futbalistka, ktorá do Trnavy prišla v lete 2022 zo Žiliny, bola počas jesene neodmysliteľnou súčasťou zostavy červeno-čiernych.

 

Ako jedna z deviatich hráčok v najvyššej súťaži a jediná Trnavčanka si počas prvej polovice ligového ročníka pripísala plnú minutáž. Podobne v plnom nasadení pristupuje aj k prebiehajúcej zimnej príprave.


„Nemám problém so zimnou prípravou, v podstate aj po skončení jesennej časti som sa naďalej udržiavala v kondícii. Robila som to kvôli sebe lebo viem, že pri akomkoľvek zanedbaní je potom dvakrát náročnejšie sa do toho znovu dostať. Keď niečo robím, snažím sa v rámci možnosti robiť to naplno, takže futbal a zápasy boli pre mňa prioritou a tomu som prispôsobovala aj svoj osobný čas. Plánujem v tom pokračovať aj naďalej hoci neviem, či moje priority ostanú pri futbale do konca celej jarnej časti. Takže sľúbiť plnú minutáž aj počas jari neviem, ale zatiaľ by som v tom rada pokračovala. Moje ciele do jarnej časti sú už skôr v osobnej rovine ako v tej športovej, keďže moja futbalová kariéra sa pomaly, ale isto blíži ku koncu,“ dodala defenzívna opora Spartaka.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama