Cukríkové kytice pre víťazky. V Majcichove hrali stolný tenis mladé nádeje

ŠPORT - Ostatné športy | 20.1.2024, 10.16, prispievatelia

Na Slovenskom pohári v Majcichove zvíťazila Sofia Hladoníková z Košíc.

Cukríkové kytice pre víťazky. V Majcichove hrali stolný tenis mladé nádeje

Dievčatá s trénermi z domáceho TTC Majcichov. Foto: Jozef Štefunko

Slovenský pohár mládeže najmladších žiačok odohrali počas druhej januárovej soboty v Majcichove. Tretie kolo Slovenského pohára sezóny 2023/2024 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Turnaj Slovenského pohára mládeže usporiadali Majcichovčania už jubilejný dvadsiatypiatykrát, z toho 11-krát v kategórii najmladšie žiačky.

Pri účasti 63 dievčat z celého Slovenska si prvenstvo odniesla hráčka STK Lokomotíva Košice a dvojka slovenského rebríčka Sofia Hladoníková, ktorá vo finále zvíťazila nad Emou Hodálovou z ŠKST Bošany.

Bronz získala Sofia Trusková z nitrianskeho KST Raksit, a to v súboji s ďalšou hráčkou z Nitry – Adelou Vaškovou (ŠK ŠOG Nitra).

Turnaj odohralo aj rekordných deväť dievčat z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov, z ktorých väčšina sa so stolným tenisom ešte len zoznamuje.

Len o vlások unikol postup do vyraďovacích bojov Rebeke Belavej, ktorá nakoniec obsadila 37. miesto.

Aj keď osem dievčat – Ela Partlová, Marianna Partlová, Sofia Pagáčová, Paulína Gálová, Vanesa Halásová, Gréta Dlugošová, Nela Richtáriková a Katarína Hrušovská zo základnej skupiny nepostúpilo, väčšina z nich svojím výkonom nesklamala.

Najlepšia trojica dievčat získala okrem pohárov a medailí aj tradičné cukríkové kytice, knižné ceny a poukážky na nákup športového tovaru. Víťazky si už tretíkrát z turnaja odniesli aj plyšových škriatkov.