Trnavské rybníky
reklama

Spartak ocenil Gašparíkovu prácu, s trénerom podpísal novú zmluvu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.1.2024, 14.17, Ján Král

K dohode prišlo polroka pred vypršaním aktuálneho trénerovho kontraktu.

Spartak ocenil Gašparíkovu prácu, s trénerom podpísal novú zmluvu

Michal Gašparík a Peter Macho po podpise zmluvy. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Za kvalitnú prácu, nový vylepšený kontrakt! Spartak Trnava sa dohodol s trénerom Michalom Gašparíkom na predĺžení spolupráce. Pôvodná zmluva hlavného kouča bílich andelov znela do leta, po novom sa predĺži ešte o ďalšie dva roky


Ide o jasný signál klubu, že s prácou 42-ročného Trnavčana vládne u červeno-čiernych spokojnosť.


Za tri roky získal s tímom dvakrát slovenský pohár Slovnaft Cup, vybojoval miestenky do pohárovej Európy a na jeseň minulého roka dokonca účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

ŠUPA technika
reklama


„Ukázal jasnú víziu, systematicky pracuje na tom, aby káder bol stále silnejší, vyrovnanejší a odolnejší. Vtlačil mužstvu svoju pečať, mančaft dosahuje úspechy, vidno postupný progres. Predĺženie zmluvy je logickým vyústením týchto aspektov, ktoré ocenili aj majitelia klubu. Zastávam zároveň názor, že pre futbalové mužstvo je dôležitá kontinuita a citlivé zásahy, som preto presvedčený, že ide o správny krok pre Spartak Trnava,“ uviedol prezident klubu Peter Macho.

 

„Tri roky sú na jednej strane dlhá doba, na druhej strane to strašne rýchlo ubehlo. Pamätám si začiatky, mali sme výbornú prvú polsezónu, keď sa nám darilo. Potom to pokračovalo ako z rozprávky. Vyhrali sme pohár ako začínajúci realizačný tím, neskôr sme to zopakovali v storočnici klubu, prvýkrát v histórii sme vyhrali pohár dvakrát po sebe, pridala sa skupinová fáza. Fakt nádherné spomienky! Verím, že sa nám bude čo najviac dariť, aj keď v športe je to vždy sínusoida. Verím, že nadviažeme na konštantnosť, ktorá tu za môjho obdobia je a pridali sa k tomu aj trofeje. Je možno zázrak, že sme sa dostali až do skupiny pohárovej Európy. Verím, že na to nadviažeme a čo najviac pozitív prinesieme i naďalej," vyjadril sa po podpise novej zmluvy Michal Gašparík.


Trnavský lodivod je už teraz najdlhšie slúžiacim trénerom v službách Spartaka v ére samostatnej slovenskej ligy.

 

Celkovo viedol mužstvo v 139 súťažných zápasoch, z toho bolo 97 v ligovej súťaži, kde má bilanciu 53 výhier, 21 remíz a 23 prehier. Získal 180 bodov pri skóre 143:85. Priemerne to je v lige 1,85 bodu na zápas.

 

Objavovali sa už aj úvahy o jeho prípadnom presune do klubov z lepších líg. Nateraz však platí, že Gašparík zostáva šéfom kabíny Spartaka.

 

„Na jednej strane sú ambície, chcete sa posunúť do lepšej ligy, každý chce zarábať trochu viac, mať lepších hráčov, napredovať. Necítil som to však na odchod, neviem si predstaviť, že by som skončil v Trnave. Som tu šťastný, každé ráno sa teším na realizačný tím, hráčov a do práce, napĺňa nás to. Je to podložené trofejami, úspechmi, ako domáci Trnavčan som nemal o čom rozmýšľať, keď bola ponuka od vedenia a majiteľov, som za to rád a vážim si to. Je to možno až výnimočné, že som tu ako tréner toľko vydržal, dôveru sa budem snažiť čo najviac splatiť, aby sme boli všetci spokojní," dodal.


 

 

Kóša opäť v tréningu, absentuje štvorica hráčov

Spartak pracuje aj na predĺžení zmlúv viacerých hráčov, niektoré dohody by mohli byť prezentované už v najbližších dňoch. V sobotu 27. januára o 13:00 čaká na mužstvo generálka na súťažné zápasy.

 

V záverečnom prípravnom dueli privítajú andeli na domácej pôde rakúsky Hartberg. Červeno-čierni sa zrejme budú musieť v dueli obísť bez útočníka Marca Djuričina a krajného beka Mihu Kompana Breznika, ktorých skolila choroba.

 

Zdravotné problémy mal aj stredný obranca Nicoslas Gorosito, dlhodobo mimo hry je Samuel Štefánik.

 

Ani jeden z hráčov neabsolvoval štvrtkový dopoludňajší tréning, na ktorom však už zarezával stopér Sebastian Kóša. Ten napokon neabsolvoval chirurgický zákrok v oblasti kolena.

 

„Po sezóne som mal naplánovaný zákrok, ale operáciu sme odložili, kvôli okolnostiam, ktoré nám ju neumožnili vykonať. Každopádne, v súčasnosti ten zákrok nie je nevyhnutný, nepotrebujem ísť urgentne pod nôž a pracujem na tom, aby som sa mohol bezpečne a čo najskôr vrátiť do plného tréningového procesu,“ povedal Kóša.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama