Trnavské rybníky
reklama

Trnavská rodáčka Renáta Jamrichová triumfovala na Australian Open!

ŠPORT - Ostatné športy | 27.1.2024, 08.58, prispievatelia

Renáta Jamrichová sa postarala o štvrtý slovenský juniorský titul vo dvojhre na grandslamových turnajoch. Z celkového triumfu sa tešili aj Martin Kližan na Roland Garros 2006, Kristína Kučová na US Open 2007 a Tereza Mihalíková na Australian Open 2015.

Trnavská rodáčka Renáta Jamrichová triumfovala na  Australian Open!

Renáta Jamrichová zaznamenala obrovský úspech. Foto: https://www.facebook.com/AustralianOpen

Púpavy pri aleji
reklama

 

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa stala víťazkou dievčenskej dvojhry na Australian Open 2024. Turnajová jednotka si vo finále poradila s Austrálčankou Emerson Jonesovou 6:4, 6:1 a vyrovnala úspech krajanky Terezy Mihalíkovej.

 

Tá uspela v rovnakej súťaži a na rovnakom mieste pred deviatimi rokmi. Vo finále dvojhry junioriek na Australian Open si zahrala ešte jedna Slovenka v ére samostatnosti. V roku 1999 tam Katarína Bašternáková prehrala s Francúzkou Virginie Razzanovou.

 

Jamrichová sa postarala o štvrtý slovenský juniorský titul vo dvojhre na grandslamových turnajoch. Okrem spomenutej Mihalíkovej sa z celkového triumfu v singli na podujatí tzv. veľkej štvorky tešili aj Martin Kližan na Roland Garros 2006 a Kristína Kučová na US Open 2007.

ŠUPA technika
reklama

 

Jamrichová vyhrala Australian Open aj pred rokom, vtedy to bolo vo štvorhre po boku Talianky Federicy Urgesiovej.

Finále trvalo iba hodinu a minútu, taká dominantná v ňom bola 16-ročná Slovenka. V úvode síce prehrávala 0:3 a 1:4, ale od tohto stavu už prenechala o rok mladšej súperke už len jediný gem.

 

Jamrichová zahrala 15 víťazných úderov a podanie Jonesovej prerazila päťkrát, kým o svoje prišla jediný raz. Po zápase predviedla aj sympatické gesto, keď si prisadla k sklamanej súperke a objatím jej prejavila súcit.

 

"Na začiatku som bola nervózna. Predsa len som hrala v Aréne Roda Lavera pred množstvom ľudí, ale potom si vravela, že sa budem tešiť z každého momentu aj bodu a vôbec celej účasti v takom veľkom zápase. Som rada, že som nakoniec ukázala svoj najlepší tenis a to aj počas celého týždňa," uviedla Renáta Jamrichová na oficiálnom webe Australian Open.

 

 

Rodená Trnavčanka si po prebratí víťaznej trofeje spomenula na to, ako v detskom veku sledovala na Australian Open najmä 6-násobného víťaza tohto podujatia Rogera Federera.

 

"Jedného dňa by som chcela dosiahnuť jeho úroveň hry. Zatiaľ som si len zahrala na rovnakom dvorci, ale aj to ma napĺňa šťastím," priznala mladá Slovenka.

 

Vo svojej ďakovnej reči nezabudla na trénera Jána Matúša, rodičov, dve mladšie sestry aj všetkých, ktorí ju podporujú na jej ceste k tenisovej profesionálke.

 

"Ďakujem vám všetkým, že som mohla prežiť nezabudnuteľné chvíle na tomto turnaji," doplnila Jamrichová.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama