Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci Bolaji a Oseni dostali možnosť hľadať si nový angažmán

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.1.2024, 18.29, Ján Král

Naopak, klub sa blíži k dohode o predĺžení zmluvy s krídelníkom Erikom Danielom.

Spartakovci Bolaji a Oseni dostali možnosť hľadať si nový angažmán

Azeeza Oseniho (v bielom) je Spartak ochotný uvoľniť do iného klubu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Kazeem Bolaji a Azeez Oseni dostali od Spartaka možnosť hľadať si nový angažmán. Nigérijskí legionári neboli ani v nominácii na generálku pred štartom jarnej časti súťaží s Hartbergom.

 

Klub je pripravený ich uvoľniť ešte počas zimného prestupového obaja.


„Pre mladých hráčov ako sú oni, je lepšie, ak budú herne viac vyťažení,“ povedal na margo Bolajiho a Oseniho tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Obaja majú 21 rokov. Kým krajný obranca Bolaji zaznamenal menšiu minutáž pre ťahajúce sa zdravotné problémy, kreatívnemu záložníkovi Osenimu sa v pretlaku v strede poľa nepodarilo získať miesto v základnej zostave. 


V prípravnom dueli so štvrtým celkom rakúskej Bundesligy Hartbergom neboli na ihrisku ani Marco Djuričin, Miha Kompan Breznik, Nicolas Gorosito, Samuel Štefánik a Marek Ujlaky.

 

Posledný menovaný nastúpil v sobotu za druholigovú farmu z Malženíc, ktorá vyhrala v príprave v Šali 3:0.


Gorosito a Štefánik sú zranení, Djuričin a Breznik vypadli pre ochorenie.

 

„Marco odtrénoval celé sústredenie, ale po návrate ochorel. Od pondelka sa má pridať k mužstvu,“ vravel Gašparík, ktorý by už hrotového útočníka mohol mať k dispozícii na pohárový duel v Košiciach.


Duel medzi Spartakom a Hartbergom prvú hodinu hry veľa radosti trnavským fanúšikom nepriniesol, až po prestriedaní hra smerom dopredu ožila. Trnavský kouč po dueli hovorili o cenných poznatkoch, ktoré mu súboj priniesol.


„Pozitívom je, že Lukáš Štetina odohral prvýkrát od zranenia celý zápas. Po výpadku nastúpil tiež Sebastian Kóša, ktorý ešte nie je pripravený na sto percent, ale nemá veľké manko. Síce nebehal s mužstvom na ihrisku, ale pracoval na sebe individuálne, robil iné veci. Už týždeň trénuje, máme ešte týždeň do ligy. Verím, že do dvoch týždňov bude úplne pripravený. Dolaďujeme veci za pochodu, myslím si, že dobre fungovala obranná štvorica, Martin Šulek hral dobre zľava aj potom z pravej strany. Bolo tam viac solídnych výkonov, s defenzívou som spokojný. Spôsob hry, ktorý produkovali Rakúšania, je veľmi ťažké brániť, chalani si s tým ale dobre poradili,“ hodnotil defenzívny prejav andelov Gašparík.


„Z pohľadu ofenzívy sme v prvom polčase ukázali málo. Musíme viac doťahovať veci. Problémom bolo, že v prvom polčase bola tráva suchá, zadŕhalo to, boli tam nevynútené straty. Cez prestávku sme si plochu dali poliať, futbal sa po zmene strán rozbehol a už to bolo otvorené, mali sme aj zakončenia. Potrebujeme z nich však viac vyťažiť. Na druhej strane, porovnávať rakúske mužstvá so slovenskými je ťažké, majú vyššiu kvalitu, pocítili sme to aj s Austriou, Dunajská Streda to včera zažila tiež (viedenský klub vyhral nad DAC 3:0, pozn. red.). Rozdiel tam je, Hartberg má kvalitu, v tabuľke je ešte pred Rapidom i Austriou.“


Zimná príprava je tento rok pre spartakovcov pomerne krátka, už v sobotu hrajú pohárový duel Slovnaft Cup-u v Košiciach (3.2. o 16:30), do jarnej časti Niké ligy vstúpia 10. februára na pôde Ružomberka.


„Zvolili sme v príprave menší počet zápasov, nechceli sme ich hrať toľko ako sme mali v lete, chceli sme kvalitných súperov a tých sme aj mali. Minutáž sme rozložili, aby sme každého videli aj od úvodu zápasu, aj ako naskočí z lavičky. Videli sme hráčov v rôznych situáciách a poznatky sme si potom vyhodnocovali. Riešili sme počas prípravy tiež rôzne systémové veci. Teraz sme už boli viac nachystaní na súpera ako v predošlých dueloch, aby to chalani mali ľahšie. Hartberg výborne kombinuje, má v hre veľa zaujímavých prvkov, s akými sa v našej lige nestretávame. Nie nadarmo je tento klub v rakúskej lige vysoko. Máme ešte týždeň na trénovanie, myslím si ale, že sme pripravení na štart v pohári aj v lige,“ dodal šéf realizačného tímu Spartaka.

 

Daniel blízko k podpisu novej zmluvy

Erik Daniel naskočil do druhého polčasu namiesto Jaheema Burkeho na post ľavého krídelníka. Patril k najaktívnejším trnavským hráčom smerom dopredu, dostal sa aj svojich typických streleckých pozícií a hoci gól nestrelil, ukázal ako veľmi dôležitým hráčom súčasnej Trnavy je.

 

Aj o to pozitívnejšie vyznievajú zákulisné informácie, že rokovania klubu s hráčom o predĺžení jeho zmluvy, zdá sa, spejú k dohode.


„V tejto chvíli k tomu viac povedať nemôžem,“ uviedol Daniel pri otázke na jeho predĺženie kontraktu.

 

K zápasu s Hartbergom pridal viac: „Išlo o generálku, nikto nechcel nič pokaziť. Prvý polčas nemal až také tempo, potom sme to chytili. Aj keď treba povedať, že je rozdiel ísť na posledných 30 minút a hrať od začiatku. Nakoniec to bol v záverečnej polhodine celkom pekný futbal,“ hodnotil duel.


„Zimná príprava bola veľmi krátka, boli sme na Malte a teraz už sa chystáme na Košice. Všetko zbehlo rýchlo, verím, že budeme dobre pripravení,“ dodal Daniel.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama