Trnavské rybníky
reklama

Erik Daniel pokračuje v Spartaku, v Trnave predĺžil zmluvu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.1.2024, 12.36, Ján Král

Andeli postupne predlžujú kontrakty s hráčmi, s ktorými počítajú aj pre budúcu sezónu.

Erik Daniel pokračuje v Spartaku, v Trnave predĺžil zmluvu

Pamätný gól Erika Daniela do siete ukrajinského Dnipra-1, ktorý priblížil Spartak k postupu do skupiny Európskej konferenčnej ligy. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava sa dohodol na predĺžení zmluvy s jedným zo svojich kľúčových hráčov. Erik Daniel podpísal s andelmi nový kontrakt, najnovšie majú červeno-čierni hráča viazaného až do konca sezóny 2025/26.


"Erik Daniel patrí k ťahúňom našej ofenzívy, kvalitnú výkonnosť potvrdil nielen v slovenskej lige ale aj v medzinárodných pohárových dueloch, za svoj prístup k zápasom si získal aj rešpekt u fanúšikov. Svojím ťahom na bránku je pre mužstvo veľmi platný, ukázal však, že je využiteľný i na kraji obrany. V súčasnom futbale je veľmi dôležitá rýchlosť a tá patrí k jeho hráčskym doménam. Máme radosť, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce s tak kvalitným futbalistom a môžeme s jeho službami počítať i naďalej," povedal prezident Spartaka Peter Macho.


Daniel v aktuálnom ročníku nastúpil do pätnástich ligových zápasov, v ktorých odohral 968 minút a strelil jeden gól. Tieto čísla sú však klamlivé vzhľadom na rotáciu zostavy v nabitom programe, ku ktorej pristupoval tréner Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama

 

V európskych pohárových dueloch pridal Daniel ďalších desať štartov a štyri góly, keď sa strelecky presadil proti Aude, Lechu Poznaň, Dnipru-1 i Ludogorcu.


Tridsaťjedenročný futbalista nastupoval na oboch krídelných postoch, na kraji obrany a proti Dnipru-1 hral časť duelu i na hrote útoku.

 

Peter Macho a Erik Daniel po podpise zmluvy. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

„Erika sme brali do Spartaka ako veľkú posilu, aj v zahraničí ukázal, že je kvalitným hráčom a dokazuje to aj v Trnave. Počas celého obdobia, čo v klube pôsobí, mal jednu slabšiu polsezónu, čo zapríčinil fakt, že nemal dostatočnú zimnú prípravu pre problémy s achilovkou. Keď dobre potrénoval, ukázal, že patrí k našim kľúčovým hráčom. Oproti iným krídelníkom v tíme má vyváženejšiu defenzívu s ofenzívou, nešetrí krokom, je to ťahový hráč, ktorý robí nábehy za obranu, dokáže zahrať z pravej i ľavej strany podľa taktických zámerov. Veľmi zaujímavo vyzeral aj na kraji obrany,“ zhodnotil prínos Daniela pre mužstvo tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

 „V Trnave som spokojný, kabína je super a myslím, že aj výsledky sme mali dobré. Asi zavážilo aj to, že ostáva Michal Gašparík, vyhovuje mi tento štýl a v Trnave som ostal aj kvôli rodine. Strašne rád by som s Trnavou vyhral titul. Keď som videl ako to tu fanúšikovia oslavovali, tak by som to chcel zažiť. Budeme sa o to snažiť,“ povedal po podpise zmluvy Erik Daniel.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama