Trnavské volejbalistky bojujú o play-off, rezerva vyhrala základnú časť prvej ligy

ŠPORT - Volejbal | 30.1.2024, 10.01, prispievatelia

Na Trnavčanky po výhre v Nitre čakajú tri súboje na ihriskách súperiek.

Trnavské volejbalistky bojujú o play-off, rezerva vyhrala základnú časť prvej ligy

Rezervný tím Hit UCM Trnava po víťazstve v Prešove. Foto: Hit

Trnavské volejbalistky dosiahli deviate víťazstvo v sezóne Niké extraligy žien. Súperom Hitiek v prvom zápase druhej časti extraligy boli mladé reprezentantky z Projektu RD.

V zápase podali Trnavčanky koncentrovaný výkon, nedovolili súperkám ani set a presvedčivo zvíťazili 3:0.

Cez víkend sa darilo aj trnavskej rezerve v 1. lige žien, keď sa stali víťazkami základnej časti. Družstvo Hit UCM Trnava B triumfovalo v Prešove v oboch zápasoch (3:0 a 3:2) a v druhej časti súťaže sa postupne stretne s tímami z Liptovského Hrádku, Komárna a s bratislavskou Bílikovou.

A-tím trénera Rastislava FIlípka cestoval do Nitry na súboj s RD Projekt v oklieštenej zostave. Napriek absencii niektorých kľúčových hráčok v základnej zostave vstúpili Trnavčanky do zápasu koncentrovane.

Postupne si vypracovali viacbodový náskok najmä vďaka kvalitnému podaniu a chybám súpera. Od začiatku sa predstavili v základnej zostave Trnavy nahrávačka Tatiana Grófová aj blokárka Vanesa Sukovská.

V prvom sete hostky dovolili domácim uhrať iba 12 bodov. V druhom súperky zlepšili hru v poli a prestali robiť chyby. Do polovice setu bol priebeh vyrovnaný. V okamihu, ako mohli ísť domáce do vedenia však Trnava zareagovala lepšou variabilitou útoku.

V zápase opäť zaznamenala najviac bodov Michaela Rosinská (22), ktorá si v individuálnych štatistikách upevnila druhé miesto v počte získaných bodov – 285 (na prvom mieste je Hašková zo Slávie s 292 bodmi) a vďaka 6 esám v zápase sa dostala na čelo hráčok s najviac získanými esami (38).

V treťom sete bol priebeh najvyrovnanejší. Nitranky držali vyrovnaný priebeh do stavu 18:18. V závere setu sa však prejavila skúsenosť trnavských hráčok a po sérii chýb domácich záverečný bod útokom získala trnavská univerzálka Michaela Jančová.

Výborný a stabilný výkon na prihávke ako aj v útoku nie len v tomto zápase, ale v ostatných zápasoch podáva trnavská smečiarka Natália Jánošíková.

V zápase získala 14 bodov a bola istotou na prihrávke, vďaka čomu sa stala najlepšou hráčkou zápasu na strane Hit UCM Trnava.

Extraligistiky Hit UCM Trnava po výhre v Nitre. Foto: Elena Kotvasová

Na Trnavčanky čaká veľmi náročný nasledujúci týždeň, keď v priebehu piatich dní absolvujú tri vonkajšie zápasy.

V stredu 31. 1. cestujú do Slovenskej Ľupče, kde nastúpia proti VK Pirane Brusno, v sobotu hrajú v Novom Meste nad Váhom a na druhý deň - v nedeľu večer - v Prešove.

Nasledujúce duely napovedia, či Hit UCM Trnava môže pomýšľať na postup do play-off zo šiestej priečky, o ktorú bojuje s Prešovom (aktuálne šiesty Prešov má 29 bodov a Trnava na siedmom mieste 27 a zápas k dobru).

Projekt RD SVF - Hit UCM Trnava 0:3 (-12, -17, -19)
Rozhodovali: Svorenčík a Viktoríni-Lisá, 30 divákov.
PROJEKT RD: Macáková 8, Truchlá 5, Švrčková 7, Bartelová 6, Žiačiková 5, Ritterová 1, liberka Antalová a Valentová (Libáková 0, Vrábelová 2, Šeligová 2). Tréner: M. Maličký.
HIT UCM: Sukovská 0, Grófová 1, Rosinská 22, Límová 6, M. Jančová 11, Jánošíková 14, liberky Pagáčová a Vydrová. Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Lilien Macáková (Projekt RD SVF) - Natália Jánošíková (Hit UCM Trnava)

Marek Maličký, tréner Projekt RD: "Nenadviazali sme na výkon v Prešove. Opäť sme sa trápili s plnením jednoduchých úloh. Keď už sme konečne splnili úlohy a urobili sme činnosti naozaj dobre a s jasným cieľom, tak sme v konečnom dôsledku urobili nejakú jednoduchú chybu. Musíme odstrániť tie zbytočné chyby a môžeme aj v omladenej zostave hrať lepšie."

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: "Vyhrali sme a to je najdôležitejšie. Dobre sme podávali a to nám nakoniec stačilo."