Trnavské rybníky
reklama

Budeme mať prezidenta z Trnavy? Igor Matovič oznámil, že bude kandidovať

AKTUALITY - Voľby | 31.1.2024, 10.26, prispievatelia

„Nebojte sa, nechcem byť a nebudem prezidentom,“ upokojoval Igor Matovič pri ohlasovaní svojej kandidatúry.

Budeme mať  prezidenta z Trnavy? Igor Matovič oznámil, že bude kandidovať

Predsedom vlády aj ministrom financií už Igor Matovič bol, prezidentom ešte nie. FOTO: Peter Kollár

Cukrovar bývanie
reklama

 

Trnavčan a bývalý predseda vlády Igor Matovič bude kandidovať na post prezidenta Slovenskej republiky. Do boja o najvyšší post v krajine svojho lídra posiela hnutie Slovensko.

 

Zároveň sa poslanci hnutia podpísali aj pod kandidatúru historika Patrika Dubovského, ktorý má pôvod v Dechticiach a v minulosti pôsobil ako archivár v Trnave.

 

„Nebojte sa, nechcem byť a nebudem prezidentom,“ povedal Igor Matovič pri ohlasovaní svojej kandidatúry s vysvetlením, že je realista. 

Munipolis Trnava
reklama

 

„Viem vopred, že nemám šancu postúpiť do druhého kola. Som realista, ale myslím si, že idem pomáhať dobrej veci,“ vyhlásil Matovič. Dodal, že „nejaký Blaha" nebude musieť dávať v kancelárii dolu jeho obraz

 

Matovič sa podľa svojich slov rozhodol kandidovať preto, že „táto predvolebná kampaň si zaslúži dávku pravdy.“ Vytvoriť chce „ koridor pravde a klásť možno aj nepríjemné otázky.“

 

Na tlačovej besede povedal, že v kampani nejde škodiť Ivanovi Korčokovi, ale aj jemu bude klásť otázky, na ktoré chce poskytnúť voličom odpovede.

 

Dodal, že ku kandidatúre ho vyzvali kolegovia z hnutia. Predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš povedal, že cieľom je nabudiť čo najviac demokratických voličov, aby prišli voliť už v prvom kole.

 

„Igor Matovič je podľa nášho názoru najvýraznejšou slovenskou protikorupčnou osobnosťou, a preto náš klub podporuje jeho kandidatúru,“ povedal.

 

Dnes päťdesiatročný Igor Matovič v roku 2020 vyhral s hnutím OĽaNO (dnes Slovensko) parlamentné voľby a stal sa predsedom vlády. Neskôr pôsobil vo vláde ako minister financií.

 

Prvé kolo prezidentských volieb bude 23. marca, druhé 6. apríla.

 

pm, SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama