Trnavské rybníky
reklama

Skvelá Lenka Gymerská! Atlétka Slávie prekonala dva slovenské rekordy

ŠPORT - Atletika | 5.2.2024, 17.16, Ján Král

Pokorila aj juniorský rekord, ktorý nikto nezlomil od roku 1986.

Skvelá Lenka Gymerská! Atlétka Slávie prekonala dva slovenské rekordy

Lenka Gymerská. Foto: SAZ

Púpavy pri aleji
reklama

 

Lenka Gymerská pokračuje v skvelých výkonoch! Atlétka trnavskej Slávie vytvorila v sobotu na halovom šampionáte Moravy a Sliezska v Ostrave dva slovenské rekordy


Preteky na 400 metrov zabehla za 55,02 sekundy, čím nielenže zlepšila dorastenecký ale zároveň aj juniorský slovenský halový rekord. 


V doraste prekonala vlastný rekord 55,59 spred roka, v juniorskej kategórii prepísala bradatý rekord legendárnej Gabriely Sedlákovovej (55,28 s), ktorý nedokázal nikto vylepšiť od roku 1986.

ŠUPA technika
reklama


„Gymerská si v sobotu ostravským časom 55,02 vyrovnala aj svoje absolútne maximum na 400 m z vlaňajších MEJ v Jeruzaleme. Vo svetových halových tabuľkách 2024 je tretia na svete za Holanďankou Van Leurovou (54,70) a Utovou z Rumunska (54,89),“ uvádza Slovenský atletický zväz na svojom oficiálnom webe.


„Príprava nám vyšla veľmi dobre, počítal som s Lenkiným zlepšením sa. Keďže išlo o prvú štvorstovku v sezóne, je to výborný čas. Vlani dosiahla v premiére na rovnakých pretekoch 56,62. Myslím si, že už aj v hale sa môže dostať hlboko pod 55 sekúnd,“ uviedol Gymerskej tréner Lukáš Kotala.


Atlétka Slávie výkonom z Ostravy splnila aj limity na júlové Majstrovstvá Európy do 18 rokov v Banskej Bystrici a na juniorské Majstrovstvá sveta v peruánskej Lime, ktoré sa uskutočnia v závere augusta.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama