Trnavské rybníky
reklama

Vodiči sú sprostí, keď dovolia policajtom ryžovať

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 12.10.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Nájsť si miesto na parkovanie blízko stanice či nemocnice je už po siedmej ráno nemožné. Vodiči skúšajú odstaviť autá aj tam, kde to pravidlá zakazujú. Keď dostanú pokutu, sú rozčarovaní.

Vodiči sú sprostí, keď dovolia policajtom ryžovať

Policajti si radi zgustnú na vodičoch. Pokuty z hlúposti ostošesť vyberajú na Žarnovovej ulici. Foto: autor

Cukrovar Trnava
reklama

„Keďže študujem na vysokej škole v Bratislave, som odkázaný každý deň dochádzať autom na vlakovú stanicu. Samozrejme, parkovacie miesta pred železničnou stanicou sú už v skorých ranných hodinách obsadené a nie je kde zaparkovať ani v okolitých uliciach. Zaparkoval som teda vozidlo na Žarnovovej ulici. Večer som prišiel k vozidlu a mal som na kolese papuču od mestských policajtov, že som nestál 15 metrov od toho podjazdu. Pritom tam nebolo žiadne dopravne značenie ani na komunikácii, ani zvislé dopravné značky. Hliadka mestskej polície mi udelila pokutu 30 eur. Bol by som rád, keby táto moja skúsenosť bola uverejnená pre výstrahu iným vodičom a pre nápravu značenia v tomto úseku. Aby bol občan upovedomený o tomto zákaze a dostatočne informovaný, aby policajti nemali možnosť naďalej vyberať neoprávnene od občanov pokuty. Neviem o tom, že by bola povinná výbava vodiča aj meter,“ napísal do redakcie čitateľ Tibor Horák.
 

Veľa vodičov by sa malo vrátiť do autoškoly a zopakovať si vyhlášku. Parkujú, kde nemajú. Foto: autor

Dni zdravia
reklama

V blízkosti železničného podjazdu sme v stredu auto zaparkovali aj my. Okoloidúci nás hneď začali upozorňovať, aby sme odišli, ak nechceme dostať pokutu. Po nás zaparkovali aj iní vodiči, ešte bližšie. O tom, že porušujú vyhlášku, vôbec nevedeli. A vodič je povinný ju poznať! Preto podľa náčelníka Mestskej polície v Trnave Igora Kelešiho pochybil čitateľ. „Zbierka zákonov č. 8/2009 v § 25, ost. 1,písm. g jasne stanovuje, že vodič nesmie zastaviť a stáť na železničnom priecestí, v podjazde a v tuneli a vo vzdialenosti kratšej ako 15 metrov pred nimi a 15 m za nimi. Čiže, vôbec nie je potrebne či povinne dopravné značenie a vodič je povinný poznať vyhlášku. Je to jedna z otázok pri testoch na vodičský preukaz. Tento priestupok je závažným dopravným priestupkom, za ktorý môžeme udeliť na mieste blokovú pokutu do výšky 150 eur. Nevyužívame to, lebo sami vieme, aká je zla situácia s parkovaním pred nemocnicou, ale robíme si len svoju robotu,“ uviedol.
Na základe tohto listu ale policajti oslovili pracovníkov odboru dopravy na mestskom úrade, aby na orientáciu vodičov a vyhovárania sa na neznalosť zákonov, označili túto lokalitu žltou vodorovnou čiarou. „Predchádzali by sme tak zbytočným doťahovaniam a neopodstatneným sťažnostiam,“ dodal Igor Keleši.
Ak si niekto nie je istý správnou vzdialenosťou, radšej by si ju mal odkrokovať. Priemerná dĺžka kroku dospelého je 75 centimetrov.

Názorná ukážka. Strieborná Fabia vpravo stojí 15 metrov od hranice podjazdu. Vodiči ďalších dvoch áut zaparkovali v rozpore s previdlami. A vôbec o tom netušili. Aspoň sme ich upozornili a zachánili im minimálne po 30 eur. Foto: autor


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama