Trnavské rybníky
reklama

Na verejné korčuľovanie sa pôjde v Trnave v maskách, veselo bude aj v centre

AKTUALITY - Trnava | 9.2.2024, 11.01, prispievatelia

V sobotu o 15:00 pôjde trnavskou Hlavnou ulicou fašiangový sprievod, o 16:00 bude pochovávanie basy.

Na verejné korčuľovanie sa pôjde v Trnave v maskách, veselo bude aj v centre

Ilustračné foto: Zaži v Trnave

reklama

 

Fašiangová nálada ovládne v sobotu centrum Trnavy a v nedeľu aj tréningovú plochu Mestského zimného štadióna.

 

V sobotu roztancujú Hlavnú ulicu Trnavské fašangi. „Pridajte sa do sprievodu masiek, vyhodíme si pred obdobím pôstu z kopýtka na ľudovú nôtu, ochutnáme sladké aj slané fašiangové menu a spoločne pochováme basu,“ pozýva Zaži v Trnave - Mestské kultúrne stredisko.

 

Od 10:00 bude na pešej zóne majster mäsiar ponúkať zabíjačkové dobroty, o veselú náladu sa bude starať dychovka Frinavanka. O 11.00 ju vystrieda moderná cimbalovka Fidlicanti z Horných Orešian.

Munipolis
reklama

 

„Pri radnici sa od rána rozložia tvorivé dielne, na ktorých si deti aj rodičia budú môcť počas dňa vyrobiť veselé papierové škrabošky na tvár a pridať sa o 15.00 h do poobedného sprievodu. Tóninu aj rytmus pochodu masiek budú udávať trnavské folklórne súbory Trnafčan, Drienka a Trnavček,“ láka Zaži v Trnave - Mestské kultúrne stredisko.

 

O 16:00 je naplánovaný akt pochovávania basy s folklórnou skupinou Verešvaran.

 

Veselo bude aj v nedeľu na Mestskom zimnom štadióne, kde bude verejné korčuľovanie od 14:30 do 16:30 a od 17:00 do 19:00 vo fašiangových maskách.

 

Chýbať ne budú ani vystúpenia krasokorčuliarov, ktorí fašiangové korčuľovanie otvoria vo veľkom štýle. Návštevníci môžu využiť aj možnosť profesionálneho maľovania na tvár, ktoré doladí každú masku do posledného detailu. 
 

Ocenené budú tri najlepšie detské a tri dospelé masky, navyše na každú masku čaká sladká odmena.

 

Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy, odkazujú teda na kresťanské tradície. Sú to dni veselosti a hojnosti pred nadchádzajúcim veľkým pôstom, ktorý sa pre kresťanov začína práve na Popolcovú stredu.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama