Trnavské rybníky
reklama

Mesto Senica bude kontrolovať právnik z Bolerázu

AKTUALITY - Región | 9.2.2024, 09.05, prispievatelia

K samospráve má blízko, je totiž tiež poslancom obecného zastupiteľstva v obci Boleráz.

Mesto Senica bude kontrolovať právnik z Bolerázu

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Hlavným kontrolórom mesta Senica bude od 1. marca 38-ročný právnik Tomáš Makas. Do funkcie ho v druhom kole volieb zvolili poslanci mestského zastupiteľstva.

 

Súčasná hlavná kontrolórka mesta Elena Jankovičová ešte v novembri minulého roku poslancov informovala, že ku koncu februára sa vzdáva funkcie a odchádza do dôchodku.

 

Tomáš Makas vyštudoval právnickú fakultu Trnavskej univerzity, už niekoľko rokov pracuje ako právnik vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Okrem toho je poslancom v obci Boleráz v okrese Trnava. Tam sa podieľal na vypracovaní štatútu obce, zásad hospodárenia s majetkom aj financiami, ako aj na príprave rozpočtu.

Munipolis
reklama

 

Základný plat hlavného kontrolóra mesta Senica je určený ako súčin priemernej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve a koeficientu 1,96 pre mestá do 20 000 obyvateľov, v súčasnosti je to 2 556 eur.

 

Jeho plat na rok 2024 bude možné určiť po zverejnení priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Štatistickým úradom SR za rok 2023. Mestské zastupiteľstvo môže podľa zákona základný plat kontrolóra zvýšiť o 30 percent.

 

O pozíciu hlavného kontrolóra mesta Senica malo záujem päť uchádzačov, ktorí sa postupne predstavili poslancom mestského zastupiteľstva.

 

V prvom kole volieb nezískal ani jeden z nich nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov. V druhom kole volieb získal potrebný počet hlasov Tomáš Makas.

 

SITA,pm

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama