Trnavské rybníky
reklama

Vzťahy a intimita. Tému rozoberú spisovateľka Kompaníková a psychológ Hrustič

AKTUALITY - Trnava | 9.2.2024, 17.23, prispievatelia

Prečo sa vo vzťahu cítime osamelo? Čo robiť, ak sa zo vzťahu vytratila intimita?

Vzťahy a intimita. Tému rozoberú spisovateľka Kompaníková a psychológ Hrustič

Monika Kompaníková a Ján Hruštič. Foto: Tomáš Benedikovič

reklama

 

Na tieto, ale aj na veľa iných otázok o vzťahoch odpovedá kniha rozhovorov Moniky Kompaníkovej a Jána Hrustiča o umení blízkosti.

 

Do kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave prídu 14. februára o 18:00 oceňovaná slovenská spisovateľka Monika Kompaníková a psychológ Ján Hrustič. Odprezentujú tu svoju novú knihu Umenie blízkosti.

 

Ján Hrustič hovorí, že osamelosť je, keď sme vedľa seba, ale každý vo svojom svete. Skoro všetci poznáme ten pocit, keď sa z partnerstva stane rutina a vstúpia doň hádky, nepochopenie či bolestivé odcudzenie.

Munipolis
reklama

 

Aj keď sa niekedy zdá, že proces úpadku je nezastaviteľný, dá sa s ním pracovať a zvrátiť ho. Aj o tom, ako opäť nájsť kvalitu vo vzťahoch je kniha Umenie blízkosti.

 

Čo spôsobuje, že sa vo vzťahu cítime osamelo? Čo robiť, ak sa zo vzťahu vytratila intimita? Ako a kedy sa s partnerom rozprávať o nepríjemných veciach a načo je dobrá nezáväzná konverzácia?

 

Aký je rozdiel medzi zaľúbenosťou a zrelou partnerskou láskou? Akú úlohu v partnerstve zohráva egocentrizmus, manipulácia či vzťahy s rodičmi? A je pravda, že vďaka konfliktom sa naše vzťahy rozvíjajú?

 

Aj o tom bude diskusia na sviatok zaľúbených, 14. februára, v Malom Berlíne.

 

 

Veľkou vzácnosťou je, že Umenie blízkosti neponúka len teoretické poznatky, založené na výskumoch a odbornej psychologickej praxi, ale dáva aj konkrétne techniky, ako do partnerstva vrátiť pocit naplnenia, intimity, blízkosti a zároveň slobody.

 

Viac sa dozviete na besede s Jánom Hrustičom a Monikou Kompaníkovou.

 

Kultúrne centrum Malý Berlín sídli v historickom centre Trnavy na Štefánikovej 4. Vstupné na besedu je 3 € v predpredaji, 5 € v deň podujatia, 2 € pre študentov, seniorov, ZŤP. Viac informácií nájdete na webovej stránke centra

 

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Mediálnymi partnermi centra sú trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk, Trnavské rádio a Trnavsko.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama